czwartek, 18 styczeń 2018 11:20

Kredyt gotówkowy – wysokość i przeznaczenie

Kredyt gotówkowy to sposób na uzyskanie dodatkowych środków finansowych. Tego typu produkt cieszy się sporą popularnością – pozwala sfinansować zarówno nieprzewidziane, jak i planowane wydatki. Kto i na co może wziąć kredyt gotówkowy, w jakiej wysokości i na jak długo?

Kiedy zdecydować się na kredyt gotówkowy?

Największą zaletą kredytu gotówkowego jest to, że uzyskane w jego ramach pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Zakupy, opłacenie rachunków, wyjazd na wakacje, remont czy spłata innych zobowiązań to tylko niektóre możliwości.

Kredytem gotówkom możemy sfinansować też zakup nowego samochodu, a nawet mieszkania. Chcąc jednak przeznaczyć pieniądze na takie cel, lepiej zainteresować się kredytem samochodowym lub hipotecznym, które najczęściej okażą się tańszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy.

 

Wysokość kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy można łatwo dopasować do własnych potrzeb, wnioskując o taką kwotę, jakiej dokładnie potrzebujemy. Należy jednak pamiętać, że maksymalna wysokość pożyczki jest w tym wypadku ograniczona, podobnie jak maksymalna dopuszczalna liczba rat. Wiele zależeć będzie także od naszej zdolności kredytowej.

Oferty banków i instytucji udzielających kredytów gotówkowych są zróżnicowane. Różnią się zarówno wysokością minimalnej i maksymalnej oferowanej kwoty, jak i możliwym okresem spłaty czy oprocentowaniem. Osoby potrzebujące dużego zastrzyku gotówki znajdą propozycje kredytów w wysokości nawet 255 550 zł. Niektóre banki oferują natomiast do 200 0000 zł, 180 000 zł lub np. 120 000 zł.

Z kolei jeśli chodzi o kwoty minimalne, mogą one wynosić np. 500 zł, 1000 zł lub 2000 zł. Duża rozpiętość pomiędzy najmniejszą a największą możliwą do pożyczenia kwotą sprawia, że kredyt gotówkowy może być dobrym rozwiązaniem zarówno w przypadku drobnych wydatków, jak i poważniejszych inwestycji.

 

Jak otrzymać kredyt gotówkowy?

Jeszcze jedną zaletą kredytu gotówkowe są zwykle dosyć uproszczone procedury związane z jego otrzymaniem. Wszystkich formalności można dopełnić w oddziale banku, ale obecnie istnieje też możliwość załatwienia spraw całkowicie on-line. Decyzja w sprawie złożonego wniosku zapada nawet w ciągu kilkunastu minut.

Jeśli chodzi o maksymalny okres kredytowania, bywa on różny i może być rozłożony np. na 96, 108 lub 120 rat. Pozwala to na dopasowanie warunków kredytu do swoich możliwości finansowych, tak by comiesięczne spłaty nie stanowiły zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu.

Zanim weźmiemy kredyt gotówkowy

Przede wszystkim warto zapoznać się z różnymi ofertami, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli wybrać tę na najbardziej atrakcyjnych warunkach. Sprawdźmy propozycję naszego banku, ale także konkurencji – w obu przypadkach możemy trafić na promocyjną ofertę (np. dla stałych albo nowych klientów). W wyborze dobrego produktu finansowego pomogą nam także internetowe rankingi i zestawienia. O tym, na co jeszcze zwrócić uwagę przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego, przeczytamy tutaj https://www.karieramanagera.pl/wzrasta-srednia-kwota-kredytu-gotowkowego.

© 2013-2020 by SN2.EU