czwartek, 12 październik 2017 16:33

Zwrot podatku z zagranicy - nie taki diabeł straszny

Praca za granicą jest coraz częściej podejmowaną decyzją zawodową przez mieszkańców naszego kraju. Wiąże się to nie tylko z możliwością łatwiejszego znalezienia pracy z dobrym wynagrodzeniem, ale również ze zdecydowanie lepszymi warunkami życia, które panują w innych krajach.

Wiele osób bierze takie rozwiązanie pod uwagę również z powodu chęci rozwijania swoich umiejętności zawodowych lub zaspokojenia własnych ambicji.

 

Większość Polaków pracujących za granicą powinno składać rozliczenie podatkowe do urzędu tamtejszego kraju. Rozliczając się w Holandii, Belgii, Niemczech czy w Wielkiej Brytanii można liczyć na zwrot podatku. Co warto o tym wiedzieć? Kto może pomóc nam w odzyskaniu przysługujących pieniędzy?

Zwrot podatku z zagranicy

Wysokość zwrotu podatku z zagranicy jest zależna od otrzymywanych dochodów i czasu zatrudnienia. Dotyczy to oczywiście tylko pracowników pracujących legalnie i rozliczających się przed tamtejszym fiskusem. Trzeba jednak podkreślić, że zwroty zagranicznych podatków są bardzo wysokie, więc warto zainteresować się tym tematem. Według obecnych danych, średni zwrot za 3 miesięczną pracę wynosi 3000 złotych miesięcznie. Niektórzy pracownicy otrzymywali nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych zwrotu za poprzedni rok.

Zwrot podatku nie będzie możliwy bez wypełnienia odpowiednich dokumentów. Na szczęście tą kwestią nie musimy zajmować się zupełnie sami, ponieważ w Polsce działają specjalne firmy profesjonalnie pomagające w rozliczeniu i otrzymaniu zwrotu podatku. Większość z nich zapewnia pomoc w uzyskaniu maksymalnie najwyższego należnego zwrotu. Pracownicy tego typu firm są w stanie także zdobyć dokumenty od pracodawców zagranicznych, które są niezbędne do otrzymania zwrotu. W związku z tym brak takich papierów nie jest żadną przeszkodą w dostaniu należnych pieniędzy od zagranicznego fiskusa.

Do kogo warto się zgłosić z prośbą o pomoc w uzyskaniu zwrotu zagranicznego podatku?

Szukasz skutecznej, doświadczonej i zaufanej firmy, która pomoże Ci odzyskać należy podatek za pracę za granicą? Wjedź na stronę www.euro-punkt.pl i skontaktuj się z pracownikiem Europejskiego Centrum Podatkowego.

Czytany 217 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1