poniedziałek, 12 marzec 2018 19:23

Czy gotowe strony WWW mogą przyniesc korzysc firmie?

Firmy, które zmagają się ze skromnym budżetem – co bywa poważnym utrudnieniem w przypadku lokalnych bądź dopiero startujących przedsiębiorstw – są zmuszone liczyć każdy grosz. W takiej sytuacji wydawanie majątku na spersonalizowaną, pełną dodatkowych bajerów stronę internetową wydaje się zwykłą rozrzutnością. Jednocześnie całkowita rezygnacja z firmowej strony WWW jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo nierozsądnym posunięciem.

Zamiast płacić za wykonanie całości usługi od zera, można jednak postawić na tańszą alternatywę – gotowe strony internetowe. Dowiedz się więcej o ich zaletach i zdecyduj, czy takie rozwiązanie może być korzystne dla Twojej firmy.

 Czy „tanio” i „szybko” może być jednocześnie „dobrze”?

Jak się okazuje – tak! Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie zawsze i nie w każdym przypadku. Gotowe strony WWW mogą być dla firmy prawdziwym błogosławieństwem, o ile zostanie spełnione kilka koniecznych warunków. Po pierwsze, taka decyzja będzie najkorzystniejsza w przypadku firm o niewielkim budżecie i/lub skromnej ofercie. Jeśli prowadzisz mały biznes i ograniczasz się do sprzedaży kilku produktów, parę podstron prostego internetowego serwisu w zupełności spełni Twoje oczekiwania. W przypadku jednego flagowego produktu wystarczyć może nawet strona typu One Page. W takiej sytuacji można przedstawić klientom swoje usługi, mieszcząc się na jednym, uproszczonym widoku, a wielkość i budżet firmy nie mają tutaj nic do rzeczy.

Po drugie, gotowe strony internetowe nie muszą być niskiej jakości. Nie muszą, ale oczywiście mogą – dlatego tak ważny jest przemyślany wybór wykonawców. Sam fakt, że takie rozwiązanie jest tańsze, nie przesądza jednak o poziomie wykonania usługi. Niska cena jest najczęściej związana z dość ograniczonym wyborem, jeśli chodzi o szablony czy układ treści. Realizacją zlecenia zajmują się jednak często najlepsi profesjonaliści, którzy starają się brać pod uwagę indywidualne preferencje klientów.

Pełen pakiet produktów i usług na każdą kieszeń

Jeśli rozważasz inwestycję w gotową stronę WWW, postaraj się wybrać takie rozwiązanie, które dostarczy Ci jak najwięcej dodatkowych udogodnień. W pierwszej kolejności stawiaj na rozbudowane pakiety usług i produktów – dzięki temu zrekompensujesz sobie użycie gotowego szablonu na innych polach.

Przykładem może być oferta dostępna pod adresem webteo.eu. Webteo proponuje klientom dostarczenie gotowej strony internetowej w ciągu 48 godzin. Wydając 499 złotych, płacimy nie tylko za witrynę, ale też za roczny abonament hostingu i wybraną przez nas domenę z końcówką „.pl”. To jeszcze nie koniec – firma zobowiązuje się do optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek, a także gwarantuje wysoką responsywność oraz dostęp do autorskiego systemu zarządzania treścią. Responsywność dotyczy dostosowania witryny do urządzeń mobilnych – dzięki temu wyświetla się ona bez zarzutu na tabletach czy smartfonach. Z kolei system CMS pozwala na samodzielne zarządzanie treścią nawet zupełnym laikom. Jest na tyle intuicyjny, że będzie można wprowadzać zmiany na stronie bez ponownego angażowania web deweloperów.

Gotowe strony WWW – 3 największe zalety

1. Niski koszt

Jeśli agencja posługuje się darmowymi albo bardzo tanimi szblonami, koszty jej usługi diametralnie spadają w dół. Płacimy wtedy głównie za instalację i konfigurację wybranego systemu oraz za drobne zabiegi personalizujące, a także za dodatkowe produkty i usługi (jak w przypadku przywołanego wyżej Webteo). Z kolei opracowanie grafiki na zamówienie i zaprogramowanie unikalnych funkcjonalności to bardzo kosztowny, a przy tym czasochłonny proces...

2. Błyskawiczna realizacja

Gotowe strony internetowe mają tę przewagę, że klient otrzymuje je w niezwykle krótkim czasie. Zamieszczenie przesłanych zdjęć, logotypu czy innych elementów identyfikacji wizualnej, a także zapełnienie strony treścią i wykonanie podstawowych zabiegów SEO – są to rzeczy, z którymi można się uwinąć nawet w kilkadziesiąt godzin. Oferując gotowe strony WWW, agencje pozbywają się dwóch najbardziej czasochłonnych etapów: tworzenia grafiki od zera oraz kodowania projektu do szablonów HTML, JS oraz CSS. Zamiast tego zarówno klient, jak i wykonawca z góry wiedzą, czego mogą się spodziewać po określonym szablonie. Pozostaje jedynie skonfigurować gotowe elementy, nadać im nieco bardziej personalnego sznytu oraz przetestować, czy na pewno wszystko dobrze działa.

3. Ułatwiona możliwość zmian

W dzisiejszych czasach możemy się cieszyć olbrzymim wyborem szablonów i wykonawców. Nie musimy się jednak ograniczać do jednego rozwiązania – przy tak niskim uszczerbku na firmowym budżecie zawsze możemy dokonać nawet bardzo gruntownej zmiany. Analogicznie – płacąc za stronę wykonaną od zera i wydając na to majątek, trudniej jest zdecydować się na ewentualną rewolucję. Ponadto system CMS pozwala ingerować w treść strony i dopasowywać gotowe strony internetowe do swoich aktualnych oczekiwań zupełnie samodzielnie!

Czytany 352 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1