poniedziałek, 06 listopad 2017 11:58

Wzrost zakupów internetowych w Polsce!

Jak pokazują najświeższe badania statystyczne, już co drugi Polak dokonuje zakupów w sklepach internetowych. Wielu z nich częściej szuka potrzebnych produktów w sieci niż w sklepach stacjonarnych. Jest to spowodowane nie tylko bardziej różnorodną ofertą sklepów działających online, ale również atrakcyjniejszymi cenami.

Kupując w sklepie internetowym, zaoszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również czas. Możemy dokonać spokojnych zakupów o każdej porze dnia i nocy, a nawet w święta ustawowo wolne od pracy. Tą możliwość doceniają przede wszystkim osoby dużo pracujące zawodowo.

Najważniejsze zalety kupowania w sieci

Przewaga sklepów internetowych nad sklepami stacjonarnymi tkwi również w tym, że mamy możliwość porównania cen produktów. Często jesteśmy w stanie kupić nie tylko bardzo rozchwytywane przedmioty czy ich konkretne modele, ale na przykład w przypadku odzieży zdobyć poszukiwany rozmiar. To bardzo ważne, jeśli nie bierzemy pod uwagę żadnych zamienników i doskonale wiemy, czego potrzebujemy.

Z zakupów internetowych bardzo chętnie korzystają rodzice małych dzieci, którzy nie zawsze mają możliwość samodzielnego wyjścia do sklepu. Podobne jest z osobami niepełnosprawnymi, które muszą zmierzyć się z ograniczeniami fizycznymi.

Kupowanie w sieci to również możliwość szybkiego zapoznania się z opiniami użytkowników na temat danego produktu, dzięki czemu ograniczamy ryzyko, że zakupiony produkt się nie sprawdzi, co ma często miejsce w przypadku kupowania w sklepach stacjonarnych, w których nawet sprzedawcy nie są w stanie obiektywnie doradzić. Trudno się zatem dziwić temu, że z roku na rok przybywa osób kupujących głównie w sieci.

Taki stan rzeczy to doskonała wiadomość dla właścicieli sklepów, ale również pewnego rodzaju wyzwanie. W końcu to właśnie w ich rękach leży przygotowanie towaru do wysyłki, odpowiednie opakowanie go w bezpieczne i atrakcyjne wizualnie pudełko. Może to być nawet zwykły szary karton obklejony firmową taśmą. Ważne, by kojarzył się z daną marką i stanowił solidne zabezpieczenie znajdującego się w środku przedmiotu. Trwałe, grube i odpowiednio sztywne pudełka można kupić na stronie www.boxmarket.eu

Czytany 314 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1