sobota, wrzesień 30, 2023
czwartek, 31 maj 2018 18:35

Współczesna reklama – jak zwrócić na siebie uwagę klienta?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Woda reklamowa to tylko jeden ze sposobów, którym można przykuć uwagę klienta. Jest ona jednak na tyle ciekawa, że powstają na jej temat różne teksty. Aby trochę uniknąć powielania tego tematu, rozszerzymy go o różnego rodzaju zabiegi, który cel jest podobny jak w przypadku wcześniej wspomniane. Trzeba jednak na samym początku wiedzieć, że zwrócenie uwagi klienta to tak naprawdę już połowa sukcesu, ponieważ dobry produkt bądź usługa obronią się.

Niekonwencjonalne podejście

Można śmiało powiedzieć, że wszystko już było. W ciągu ostatnich lat można było spotkać najróżniejsze kampanie reklamowe, których celem było rozbawienie, zaciekawienie czy zasmucenie odbiorcy.

Nieraz sięgano już po zaangażowanie odbiorcy, tworząc różnego rodzaju akcje związane z problemami zwykłych ludzi. Mimo wszystko da się jeszcze zaintrygować klienta – nie róbmy tego już za pomocą reklam w telewizji czy billboardów. Czasy kiedy metody te działały, dawno już minęły.

Produkty promocyjne


Ludzie lubią dostawać prezenty. I nieważne, czy to będą wody w puszkach, apaszka z logiem firmy czy cokolwiek innego. Dobrym rozwiązaniem jest tworzenie sezonowych upominków, które powtarzają się rzadko (na przykład ze zmianą pór roku) albo dbamy o to, aby dany przedmiot nie powtórzył się nigdy. Mimo że będzie to akcja promocyjna, klienci będą przekonani, że otrzymali coś unikatowego, a to już może sprawić, że nasza firma zapadnie im w pamięci na dłużej.

Szybki konkurs


Ten punkt jest dość ogólny, ale niejako rozszerza punkt wcześniejszy. Posłużymy się tutaj przykładem, taką wodę na targi można dawać każdemu, bez jakiejkolwiek selekcji bądź rozdawać ją w formie niewielkich konkursów. Może to przyjmować formę rozdania co dziesięciu czy piętnastu klientów. Idea tej metody jest taka, aby klient poczuł się wyjątkowo. A właśnie wygranie czegoś jest dość przyjemnym wydarzeniem, które pamięta się przez długie lata. I o to właśnie chodzi, klient ma nas zauważyć i czuć swoistą sympatię.

Rabaty dla nowych klientów


W dzisiejszych czasach wszystkiego szukamy w sieci i tutaj woda reklamowa nie zadziała. A przynajmniej nie na tym etapie. Jak w gąszczu ofert klient ma znaleźć nasz produkt? To całkiem proste – zaoferujmy mu rabat. Jeśli nawet na początku nie będzie do końca przekonany do naszej oferty, to zaoszczędzenie kilkudziesięciu czy kilkuset złotych na pewno sprawi, że klient dwa razy zastanowi się nad naszym produktem.

Pamiętajmy jednak, aby nie oszukiwać odbiorcy, ponieważ po pewnym czasie dojdzie do niego, że dana transakcja była niekorzystna, a przez to ponownie nie skorzysta z naszych usług.

Social media


Firmy bez konta na Facebooku dla wielu ludzi są niewidoczne. Brzmi to całkiem śmiesznie, ale niezależnie od oferowanych dóbr czy usług, firma powinna mieć swoją stronę najlepiej w kilku różnych serwisach zrzeszających ludzi. Warto również zadbać o to, aby posty publikowane tam były dość regularnie, ponieważ data ostatniego wpisu oznaczona na maj 2009, odstraszy każdego i nikt nie skusi się na naszą wodę w puszkach.

Rabaty dla oddanych klientów


Minęły już czasy, że istniały marki, z których korzystał każdy. W dzisiejszych czasach typowy klient spędza nawet kilka godzin na tym, aby dokładnie sprawdzić interesujące go produkty. Nie ma już tutaj znaczenia firma, ponieważ dobry sprzęt można znaleźć wszędzie.

Z tego właśnie powodu powinno nagradzać się stałych klientów, którzy regularnie korzystają z naszej oferty. Wdzięczność możemy okazać poprzez różnego rodzaju rabaty, dodatkowe usługi wliczone w cenę czy kupony na kolejne zakupy.

Artykuły sponsorowane


Dostęp do wiedzy jest teraz ogromny, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed zakupem poczytać sobie na temat danego produktu bądź usługi. Problem dla firmy pojawia się wtedy, gdy nic o niej w sieci nie ma. Rzadko kiedy ktoś zechce kupić kota w worku, kiedy za dopłatą pięćdziesięciu złotych może dostać coś o czym internet aż huczy. Z tego właśnie powodu nim przejdziemy do zamawiania wody na targi, sprawdźmy co oraz ile o nas piszą. I niezależnie od tego zadbajmy o to, aby robiono to częściej.