środa, czerwiec 19, 2024
poniedziałek, 21 maj 2018 11:29

Wyposażenie Twojego labolatorium

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serek homogenizowany to chyba jeden z najbardziej znanych produktów będących efektem homogenizacji. W przemyśle mleczarskim homogenizacją nazywa się proces rozdrabniania dużych cząsteczek tłuszczu znajdujących się w mleku. Tym sposobem uzyskiwane są pożądane produkty, np. śmietany, serki czy inne mleczne przetwory.

W warunkach laboratoryjnych homogenizacja to proces wytwarzania jednolitej mieszaniny z substancji, które w określonych warunkach samoistnie się ze sobą nie mieszają. Urządzenia, które służą do homogenizowania, to homogenizatory wirnikowe i ciśnieniowe.

 

Co to jest homogenizator?

Do grupy homogenizatorów wirnikowych, których duży wybór można znaleźć na stronie https://danlab.pl/podkategoria,Homogenizatory,197.html, zalicza się mikser laboratoryjny MB 550. Zaprojektowano go w taki sposób, aby umożliwić skuteczne mieszanie, rozpraszanie, tworzenie emulsji, homogenizowanie oraz zmniejszanie rozmiarów materiałów przeznaczonych do cięcia. Urządzenie wyposażone jest w system bezpieczeństwa, który zapobiega niekontrolowanemu działaniu. Dodatkowe zabezpieczenie zapewnia termiczny wyłącznik napędu, uziemienie i podwójna izolacja.

Homogenizatory serii X służą do homogenizacji tkanek, mieszania płynów o dużej lepkości, rozdrabniania ciał stałych oraz do sporządzania mieszanin i zawiesin o dużej jednorodności. Są przystosowane do zamocowania w standardowych statywach laboratoryjnych i łatwe do utrzymania w czystości. Prędkość obrotów zależy od modelu i może wynosić od 5 tysięcy obr./min do nawet 45 tysięcy obr./min. W sprzedaży są także modele o podwyższonej wydajności.

Zalety homogenizatorów

Oprócz homogenizatorów wirnikowych na stronie https://danlab.pl/ znaleźć można również szeroki wybór homogenizatorów ciśnieniowych. Wszystkie urządzenia marki DanLab cechują się wysoką jakością wykonania i cichą pracą. Jednym z takich urządzeń jest homogenizator MT 3000. który pozwala na uzyskanie cząsteczek roztworów o wielkości poniżej 1 mikrometra. Natomiast nowoczesne homogenizatory serii PT to urządzenia wyposażone w potężne napędy, pozwalające na uzyskanie oczekiwanych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie.