poniedziałek, październik 02, 2023
poniedziałek, 23 kwiecień 2018 12:31

15 powodów dlaczego poczta firmowa od G Suite jest korzystna

Oceń ten artykuł
(17 głosów)

Profesjonalizm i właściwa prezencja powinny być domeną każdego biznesu. Nie od dziś wiadomo, że za sprawą nawet najdrobniejszych zmian możemy pozyskać wielu klientów albo ich stracić. Usprawnienie pracy może odbywać się na najwyższym poziomie na obydwu płaszczyznach zarówno wewnątrz firmy, jak i na zewnątrz.

 

 Profesjonalizm firmy już na samym początku można ocenić nawet po jej adresach email! Nie podlega dyskusji fakt, że wysyłka wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wzbudza większe zaufanie niż mail do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

G Suite co to jest?

G Suite to pakiet aplikacji od Google dostępny w chmurze. Początkowo była to nazwa Google Apps for Work jednak 29 września wskutek rebrandingu powstała nazwa G Suite. Pakiet G Suite oferuje ponad 70 różnych aplikacji, pozwalających na pracę z dowolnego miejsca na ziemi, gdzie nawet 50 osób może współpracować nad jednym dokumentem w czasie rzeczywistym. Najpopularniejsze narzędzia to: Gmail, Dokumenty, Arkusze, Dysk, Hangouts, Formularze, Keep.

Jaka jest cena G Suite?

Cennik G Suite zależy od wybranego przez nas pakietu, do dyspozycji mamy: Basic, Business, Unlimited oraz Enterprise. Różnice polegają na funkcjonalności poszczególnych pakietów oraz dostępnej przestrzeni dyskowej. Miesięczny koszt pakietów wygląda następująco: Basic 4 Euro, Business 8 Euro, Enterprise 23 Euro za użytkownika.

Brzmi ciekawie? Sprawdź jakich korzyści możesz spodziewać się po wybraniu firmowej poczty od Google.

1. Firmowe adresy email są pod pełną kontrolą

Jak powinien wyglądać profesjonalny adres email już ustaliliśmy, jednak kolejną ważną cechą G Suite jest możliwość pełnej kontroli adresów służbowych przez firmę. Odejście pracownika nie zawsze musi nastąpić w przyjemnej dla obu stron atmosferze, dlatego przedsiębiorstwa już na początku swojej działalności powinny przemyśleć tą kwestię. Całkowita kontrola adresów email daje możliwość zablokowania dostępu do poczty gmail osoby już niepracującej.

2. Back up danych

Będąc właścicielem firmy i klientem G Suite możesz zawrzeć w polityce prywatności punkt o systematycznym back up danych ze służbowego komputera. Wszystkie pliki emigrują wtedy do chmury tworząc pewnego rodzaju zabezpieczenie przed skasowaniem ich z komputera pracownika Twojej firmy.

3. Udostępnianie dokumentów współpracownikom

Współdzielenie się dokumentami z pracownikami w firmie jeszcze nigdy nie było tak proste. Możesz udostępniać pliki z Google Docs lub Arkuszy z opcją edycji bądź wyświetlania przez wybrane osoby w Twojej firmie a także spoza niej. Wprowadzane zmiany są zapisywane w czasie rzeczywistym, dlatego praca może przebiegać jeszcze szybciej nawet w kilkuosobowych grupach.

4. Grupowe adresy email

W firmach gdzie support tworzy kilka, a nawet kilkanaście osób wdrożenie G Suite jest obowiązkowe jeśli chcemy zachować porządek i szybko odpowiadać na maile klientów. Przykładowo do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. możemy podpiąć tyle osób ile będziemy potrzebować. Dlatego każdy email przesłany na jeden adres otrzyma tyle osób ile będzie dodanych do tej grupy. Zredukowanie czasu odpowiedzi gwarantowane.

5. Wieloaliasowe adresy email

Bez względu na to czy Twój adres email to:

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie z nich mogą działać w ten sam sposób, ponieważ wysłanie wiadomości na którykolwiek z nich przekieruje ją bezpośrednio do Ciebie. Dlatego różnorodność adresów email pomiędzy Twoją wizytówką, kontem LinkedIn czy innymi miejscami nie będą stanowić najmniejszego problemu dla Ciebie i Twoich klientów.

6. Więcej miejsca na dane

Bazując tylko na darmowym koncie Gmail posiadanie 15 GB przestrzeni w chmurze nie zawsze jest wystarczające. Rozwiązaniem tego problemu jest G Suite, który oferuje 30 GB miejsca na Twoje dane w wersji Basic z możliwością powiększenia pakietu do wersji Business, gdzie przestrzeń dyskowa jest nielimitowana.

7. Podwójne bezpieczeństwo

Zwiększone bezpieczeństwo naszych plików w pakiecie G Suite umożliwia dwuetapowa weryfikacja. To w pełni bezpieczne i dodatkowe zabezpieczenie na koncie użytkownika. Oprócz podania loginu i hasła do konta, użytkownik jest zobowiązany do autoryzacji konta poprzez wprowadzenie dodatkowego tokenu. 
Tokenem może być kod sms lub klucz zabezpieczający Yubikey.
System sprawdza poprawność podanego loginu, hasła jak również kodu i jeśli wszystko się zgadza, następuje poprawne logowanie.

8. Jedna rejestracja do wielu aplikacji

Tworzenie odrębnych kont na serwisach chmurowych typu DocuSign, czy też SalesForce zarówno pochłania nasz czas jak i wymaga zapamiętania kolejnych haseł. Dzięki G Suite możemy zalogować się do wybranej usługi przez konto Google w prosty i szybki sposób.

9. Support

To jest prawdopodobnie najlepsza cecha pakietu G Suite, dzięki której korzystanie z funkcji jakie udostępnia nam Google staje się jeszcze łatwiejsze. Support jest dostępny 24/7 i niewątpliwie jest to to zaleta której próżno szukać w darmowej wersji Gmaila. Technicy pomagają rozwiązywać występujące problemy poprzez rozmowę telefoniczną, email lub czat.

10. Hangouts Meet

Konferencja, spotkanie biznesowe, czy webinar to wszystko możesz zorganizować w wygodnej formie dzięki Hangouts Meet. W taki sposób nawet 25 osób jest w stanie przeprowadzić wideo-rozmowę z dowolnego miejsca na ziemi.

11. Kalendarz dla Ciebie i Twojego zespołu

Wspólny kalendarz G Suite usprawnił pracę niejednego zespołu. Możliwość tworzenia wydarzeń i spotkań w obrębie tej aplikacji pozwala na sprawniejsze zarządzanie swoim czasem. Praktycznym rozwiązaniem w przypadku kalendarza jest również możliwość dodania sal, które pracownicy mogą dodawać do utworzonych wydarzeń

12. Tworzenie stron internetowych bez linijki kodu

G Suite umożliwia stworzenie strony internetowej w bardzo prosty i przyjemny sposób, nie pisząc przy tym nawet jednej linijki kodu. Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdza się w firmie, która posiada ograniczone zasoby osób posiadających umiejętności programistyczne, lub w szkołach

13. Tworzenie ankiet – feedback

Przeprowadzanie ankiet jest dzisiaj tak proste jak wysłanie maila do kolegi z pracy. W krótkim czasie i bez przeszkód stworzymy ankietę, którą możemy przeprowadzić w naszej firmie jak i poza nią. Wyniki wygenerowanie w postaci przejrzystego raportu pozwolą na dokonanie wnikliwej analizy i wyciągnięcie stosownych wniosków.

14. Brak spamu i reklam

Pękająca w szwach skrzynka od spamu i reklamy, które powodują, że nasza uwaga zostaje rozproszona oraz tracimy czas na uporządkowanie naszej poczty. Wybierając pakiet G Suite nie musimy martwić się o otrzymywanie niechcianych maili. Indywidualnie możemy ustawić filtry, które będą blokować spam.

15. 99,9% SLA

Google dbając o swoich klientów oferuje usługi nieprzerwanie przez cały dzień. To niewątpliwie pozostawia w tyle konkurencję, której usługi potrafią dość często zawodzić.

Komunikacja w firmie powinna stanowić dla nas priorytet, więc zawsze warto przemyśleć czy oszczędność kilku euro miesięcznie jest warta pojawiających się problemów, które zabierają nam mnóstwo czasu. Wybierając firmową pocztę warto mieć na uwadze wszystkie wymienione przeze mnie korzyści jakich musi dostarczyć Wam usługodawca. Jeśli już zdecydujemy się na G Suite warto zrobić to u polskiego partnera Fly On The Cloud, który może zaoferować nam lepsze wsparcie techniczne w języku polskim oraz niższe ceny pakietów.