środa, czerwiec 19, 2024
sobota, 21 styczeń 2023 11:59

Jak urządzić kameralne wesele?

przyjęcie weselne na 30 osób przyjęcie weselne na 30 osób mat.prasowe

Ślub i wesele to z pewnością jeden z najważniejszych dni w życiu. Wiele kobiet marzy o tej niezapomnianej chwili od najmłodszych lat. W polskiej tradycji za normę uznawane są huczne wesela. Jednak w obecnych czasach coraz więcej Młodych Par decyduje się wyłamać z tego schematu i postanawiają spędzić te wyjątkowe chwile w gronie najbliższych. Jeżeli jesteście jednymi z tych osób i zastanawiacie się, jak zaplanować swój wyjątkowy dzień, to dobrze trafiliście!

Kameralne, czyli jakie?

Kameralne wesele to takie, które w liście gości obejmuje najczęściej najbliższą rodzinę i przyjaciół, a ich liczba nie przekracza 60 osób. Jeżeli planujecie przyjęcie weselne na 30 osób i mieszkacie w okolicach Pszczyny, koniecznie zajrzycie w link.

Organizacja krok po kroku

Organizując kameralne wesele, musimy pamiętać o kilku elementach, bez których nie mogłoby się ono odbyć. Poniżej przedstawiamy każdy z nich i podpowiemy, na co szczególnie zwrócić uwagę.

Miejsce

Małe wesele daje nam niemalże nieograniczone możliwości przy wyborze miejsca, w jakim zostanie zorganizowane. W zależności od fantazji, a także oczywiście możliwości finansowych, możemy wybrać m.in.:

  • ogromną salę balową

  • małą restaurację

  • zieloną łąkę

Dekoracje i muzyka

Pamiętajmy, że dekorację i muzyka budują zarówno atmosferę, jak i klimat całej imprezy, dlatego ważne jest, by były spójne z miejscem oraz nie odbiegały od głównego motywu naszego przyjęcia. Tak więc na łonie natury sprawdzą się ozdoby w stylu boho i na przykład jazz, a w eleganckiej restauracji błyszczące elementy oraz kwartet smyczkowy.

Menu

Kameralne spotkanie w najbliższym gronie pozwala nam na wybór niecodziennego menu. Nie musimy uważać, by było ono uniwersalne i zadowoliło podniebienia kilkuset gości. Znając upodobania kulinarne naszych gości, możemy wybrać jeden rodzaj kuchni bądź, zaserwować najbardziej wymyślne dania z całego świata.

Suknia ślubna i garnitur

Kameralne wesele nie ogranicza w żaden sposób waszego ubioru w tym wyjątkowym dniu. Jeżeli chcecie tradycyjnej białej sukni i garnituru lub marzy się Wam jednak wesele tematyczne i chociażby stroje z lat osiemdziesiątych to nic nie szkodzi na przeszkodzie, wybór należy tylko do Was.

Papeteria

Mała liczba zaproszonych gości daje nam możliwość wykonania tego elementu ręcznie. Dzięki temu będziemy mogli wykazać się kreatywnością, ale także zaoszczędzić nieco pieniędzy, które z pewnością przydadzą się przy innych etapach organizacji tego niezapomnianego dnia.

Niezależnie od tego, czy urządzicie wesele na kilkaset osób, czy kameralne przyjęcie weselne na 30 osób, życzymy Wam niezapomnianych chwil oraz wielu sukcesów na nowej drodze życia.