czwartek, 15 wrzesień 2011 16:13

Dobre krzesło – zdrowy kręgosłup

Jesienią dzieci coraz więcej czasu spędzają przy swoich biurkach. Zabawy na świeżym powietrzu zostają zastąpione przez gry na komputerze i odrabianie zadań domowych. Kluczem do tego, aby wielogodzinne siedzenie w jednym miejscu stało się nie tylko znośne, ale i przyjemne - jest odpowiednie krzesło.

Dobre oświetlenie, optymalna wysokość blatu biurka i wygodne siedzisko ułatwią naszemu dziecku pracę i zabawę w domu, a rodzicom zapewnią spokój o zdrowie ich kręgosłupa. Firma Moll proponuje krzesło Maximo, które zostało zaprojektowane z myślą o zachowaniu prawidłowej postawy uczniów. Wszystkie parametry tego mebla mogą być indywidualnie dopasowywane. Wysokość oparcia i głębokość siedziska są regulowane w prosty i bezpieczny sposób. Odpowiednie wyprofilowanie - idealnie podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa, co wpływa na większy komfort pracy przy biurku. Nowoczesnym i ciekawym rozwiązaniem jest system Tab+Switch i wbudowana skala ułatwiająca wyznaczenie prawidłowych parametrów dla dzieci o różnym wzroście. Można również zablokować tradycyjną funkcję obrotową, żeby uniemożliwić maluchowi kręcenia się na krześle, jak na karuzeli. Ponadto Maximo posiada amortyzatory, które poprawiają wygodę siedzenia podczas wielogodzinnej nauki.

- Ergonomiczne krzesło dopełnia dobrze wyposażony kącik biurowy dziecka – mówi Olga Koźlik, ekspert ds. wyposażenia wnętrz, współpracująca z firmą Moll – Pamiętajmy jednak, że każdy mebel w dziecięcym pokoju musi być ciekawy i atrakcyjny. Maximo posiada dwa tajemne schowki, w których mali odkrywcy mogą ukrywać swoje skarby.
Oprócz indywidualnego dostosowania do kręgosłupa dziecka, Maximo dopasuje się również do jego gustu i stylu w jakim urządzony jest pokój. Tkaniny tapicerskie, którymi jest wykończony występują w wielu ciekawych kolorach i fakturach. Dzięki temu zarówno mały fan piłki nożnej, jak i miłośnik zwierząt znajdą coś dla siebie. Krzesło obrotowe firmy Moll ma solidną podstawę na pięciu kółkach, które można wymienić na specjalne antypoślizgowe nóżki.

Zarówno elastyczność w dopasowaniu do odpowiedniego wzrostu, jak i wytrzymałość materiałów z jakich zrobione jest krzesło czyni z niego mebel na lata. Przecież w każdym wieku warto dbać o zdrowy kręgosłup.

Cena krzesła Maximo: 1580 zł
Regulowana wysokość siedziska: 28-54cm
Wymiary: szerokość: 68cm, głębokość: 68cm
Max. udźwig: 80kg

© 2013-2020 by SN2.EU