niedziela, grudzień 10, 2023
czwartek, 23 kwiecień 2020 18:05

Domy drewniane z bali

Domy z balii Domy z balii

Coraz większa ilość osób decyduje się na budowę domu. Jest to związane z bardzo wysokimi cenami mieszkań w mieście, co sprawia, że domy stają się niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem.

Każdy, kto chce wybudować dom, zaczyna zastanawiać się przede wszystkim, jaki rodzaj domu najlepiej wybrać. Domy drewniane z bali, są dziś bardzo popularne i spotyka się je coraz częściej, zarówno na wsiach, jak i na obrzeżach dużych miast. Co sprawia, że ludzie tak często się na nie decydują?

Poznaj największe zalety drewnianych domów z bali

Historia zatoczyła koło, ponieważ budownictwo drewniane jest dziś niezwykle popularne. Domy z drewnianych bali stały się synonimem nowoczesnego podejścia do budownictwa, dlatego obecnie buduje się ich coraz więcej. Tak duże zainteresowanie domami z bali spowodowane jest licznymi zaletami takiej formy budownictwa. Dziś wszyscy żyjemy w pośpiechu i każdy chce, by budowa jego domu trwała jak najkrócej, choć przyzwyczailiśmy się, że prace trwają czasem nawet kilkanaście miesięcy. Największą zaletą drewnianych domów z bali jest szybkość, z jaką się je stawia. Sprawna ekipa jest w stanie postawić taki dom w czasie od 2-4 tygodni, do nawet kilku dni. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, którym mocno zależy na czasie. Kolejną zaletą domów z bali jest ich specyficzny mikroklimat, który zapewnia drewno o najwyższej jakości. W takim domu w lecie jest chłodno, a zimą nagrzewa się on znacznie szybciej, niż jego pustakowy odpowiednik. Drewno jest doskonałym materiałem termoizolacyjnym, jednakże całoroczne domy z bali ocieplane są dodatkowo wełną mineralną. Co więcej, drewno posiada właściwości neutralizujące, dzięki czemu skutecznie ogranicza promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez sprzęt elektryczny.

Jak wykończyć dom z bali?

Drewniane domy z bali mają swój niezwykły urok i kojarzą się bardzo często z domkami górali. Oczywiście jest wiele różnych projektów domów z bali, dzięki czemu każdy jest w stanie dopasować go do swoich preferencji i potrzeb. Co więcej, są one na tyle uniwersalne, że możemy wykończyć je w stylu rustykalnym, czy nowoczesnym.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o drewnianych domach z bali, koniecznie odwiedź stronę firmy Drew-Hat https://www.drewhat.pl
, która zajmuje się kompleksową budową takich domów.

Media