czwartek, 12 marzec 2020 18:09

Magnolie - niezwykła ozdoba wiosennego ogrodu

Magnolie Magnolie

Magnolie to rośliny, które idealnie komponują się z wiosenną zielenią ogrodową. Jeśli zastanawiasz się nad dodaniem w tym roku magnolii do swojego ogrodu, sprawdź nasze wskazówki dotyczące uprawy poniżej.Pomogą Ci one uzyskać wspaniały wzrost drzew i maksymalne kwitnienie.

 

Magnolie - historia

 

 

Magnolie Susan Pienna

Uprawa magnolii w ogrodach sięga co najmniej 600 r. n.e., Dostępne zapisy wskazują, że były one popularne w dużych chińskich ogrodach. Rośliny te zostały nazwane na cześć francuskiego botanika Pierre'a Magnola, chociaż oryginalna roślina, która przyjęła jego imię, nie była w rzeczywistości magnolią. To właśnie William Sherard prawidłowo przypisał nazwę gatunkowi magnolii. Magnolie wyewoluowały na długo przed pszczołami, a ewolucja ukształtowała je tak, że zachęcają do zapylania przez chrząszcze, a nie przez pszczoły czy ćmy. To znacznie zwiększa ich szanse na udane zapylenie.

Magnolie – jak uprawiać?

Magnolie preferują lekko kwaśną, wilgotną, luźną, dobrze drenowaną glebę. Aby naśladować naturalne warunki uprawy magnolii, ciężkie gleby należy uzupełniać mchem torfowym i kompostem. Ponadto wilgotna, torfowa gleba może pomóc magnoliom tolerować pełne słońce. zabezpieczy korzenie magnolii które są wrażliwe na przemarzanie.

Magnolie korzystają z nawadniania w pierwszych latach, a następnie są odporne na umiarkowaną suszę. Magnolie potrzebują miejsca, aby rosnąć do pełnej dojrzałości i szerokości. Przy pierwszym zasadzeniu wyglądają na małe, ale z czasem urosną, aby wypełnić przestrzeń.

Niektóre odmiany gatunki magnolii kwitną dopiero od 15 roku życia, więc upewnij się, że wybierzesz tę, która odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Rośliny szczepione rozmnażane wegetatywnie (a nie uprawiane z nasion) kwitną wcześniej. Często już jako 2-3 letnie rośliny

Podczas sadzenia należy przyciąć rozluźnić wszystkie korzenie, które krążą wokół bryły korzeniowej. Magnolie mają tendencję do wiązania się (lub zapuszczania korzeni), jeśli korzenie nie są rozłożone. Dotyczy to w szczególności roślin które długo rosły w jednym pojemniku.

Jeśli chcesz przyciąć lub ukształtować magnolię, zrób to, gdy drzewo jest bardzo młode, ponieważ duże gałęzie nie goją się zbyt dobrze po przycinaniu. Do stabilizacji nowej magnolii użyj kołków i linek, ponieważ będzie ona ciężka od góry.

Jeśli chcesz uraczyć swój ogród pięknem magnolii wejdź na stronę https://szkolkawrzos.pl/, gdzie sprzedawane są te piękne rośliny. Znajdziesz tu wiele różnych odmian, a wybór odpowiedniej będzie zależał tylko i wyłącznie od ciebie.

Uprawa magnolii w ogrodzie – na co zwrócić uwagę?

Magnolie są z reguły bezproblemowe w uprawie. Rośliny te są podatne na uszkodzenia kory i pęknięcia, dlatego należy unikać uderzania w nie nożycami lub kosiarką do trawy. Najlepiej jest ściółkować glebę wokół pnia, co zabezpieczy roślinę przed uszkodzeniami i korzenie przed przemarznięciem. Dodatkowe informacje o magnolii do uprawy zdrowych drzew wymagają rutynowej pielęgnacji trawnika ?. Kora i drewno magnolii są łatwo uszkadzane przez latające odłamki z kosiarki. Powstałe w ten sposób rany stanowią punkty wejścia dla owadów i wytworzenia się chorób.

Magnolie

Magnolie

Magnolie są szczególnie cenione na całym świecie. Większość z tych roślin ceniona jest za ich pachnące kwiaty, duże, błyszczące liście i piękne czerwone owoce. Wszyscy znamy magnolie białe i biało różowe Jednak w ostatnim okresie powstało wiele nowych odmian o niespotykanych kolorach kwiatów. Żółtych, bordowych, czerwonych i zielononiebieskich. Ich niesłabnąca popularność bierze się stąd że zakwitają jako jedne z pierwszych drzew. Ich duże kwiaty zakrywają niemal całą roślinę. Magnolie będą idealne dla Twojego wiosennego ogrodu.

© 2013-2020 by SN2.EU