środa, 08 styczeń 2020 11:53

Meble metalowe – gdzie można je wykorzystać?

Szafy metalowe Gaudia Szafy metalowe Gaudia

Wielu osobom meble metalowe kojarzą się cały czas z topornymi szafkami w przebieralniach czy pomieszczeniach socjalnych. Jednak wcale tak nie musi być. Mogą one być wykorzystywane także w wielu innych miejscach, w tym do aranżacji przestrzeni biurowej, czy nawet mieszkalnej. Sprawdź, gdzie sprawdzą się różne rodzaje mebli wykonanych z metalu.

Szafy metalowe – idealne rozwiązanie do biura

Obecnie bardzo popularne są wnętrza urządzane w minimalistycznym stylu. Również, jeżeli chodzi o pomieszczenia biurowe czy użytkowe, ten trend jest wyraźnie widoczny. To właśnie w tak urządzonych wnętrzach szafy metalowe sprawdzą się idealnie. Zazwyczaj meble tego typu mają prostą formę, a ich kolorystykę można dobrać do pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. Są one malowane proszkowo, co sprawia, że kolor jest trwały, a ich powierzchnia odporna na drobne uszkodzenia mechaniczne, jak np. zadrapania. Farba też nie odpryskuje. Do pomieszczeń biurowych oprócz szaf wykonanych z metalu można wybrać także regały przeszklone lub z roletą.

Szafy metalowe to szczególnie dobry wybór, jeżeli w biurze przechowywane są ważne dokumenty. Tego rodzaju meble są bowiem bardziej odporne na zniszczenia niż wykonane np. z dykty czy drewna. Wielu producentów oferuje tego rodzaju meble z odpowiednimi zabezpieczeniami np. z zamkami.

Metalowe meble biurowe – nie tylko na dokumenty

Szafy wykonane z metalu z drzwiami skrzydłowymi doskonale sprawdzą się również do przechowywania w bezpieczny sposób sprzętu firmowego. Ciekawą propozycją są szczególnie szafy formie zamykanych wózków na laptopy. Wnętrze takiej szafki może być dowolnie zagospodarować. To pozwala przechowywać w niej np. laptopy. W zależności od rodzaju szafy, można w niej zamontować także listwę z kontaktami elektrycznymi pozwalającą na ładowanie go, gdy nie jest użytkowany. Szafy tego rodzaju mogą mieć też postać klasycznych słupków, które idealnie sprawdzą się w przypadku niewielkich przestrzeni.

Szafy metalowe w salonie i jadalni – czy to dobry pomysł?

Wydawać by się mogło, że meble wykonane z metalu w pomieszczeniach mieszkalnych to niezbyt dobry pomysł. Jednak nie do końca tak jest. Do salonu czy jadalni możesz wybrać np. szafę witrynową, która doskonale wpisze się w minimalistyczny, surowy klimat współczesnych aranżacji. Tego rodzaju mebel będzie też pasował do stylu industrialnego. Może on posłużyć jako witryna do przechowywania zastawy stołowej lub zestawu kawowego. Taką szafę możesz też wykorzystać w formie zamkniętego regału na książki czy bibeloty. Zamknięta forma mebla sprawi, że przechowywane w nim rzeczy nie będą się mocno kurzyły.

Szafa wykonana z metalu będzie też dobrym rozwiązaniem do domowego gabinetu. Można w niej wtedy przechowywać najważniejsze dokumenty związane z prowadzoną działalnością. Sprawdzi się także do przechowywania materiałów potrzebnych do wykonywania pracy. Mogą to być np. różnego rodzaju kodeksy, w przypadku prawnika, a także podręczniki czy wykładnie poszczególnych zagadnień.

© 2013-2020 by SN2.EU