poniedziałek, 02 grudzień 2019 18:38

Ekogroszek – dlaczego warto go wybierać?

Ekogroszek Ekogroszek

Od wielu lat ekogroszek zyskuje coraz większość popularność w polskich domach. Jeżeli mieszkasz w domu, wiesz, że w końcu nadejdzie czas, kiedy będziesz się musiał przygotować na mroźne dni. Czym najlepiej ogrzewać dom?

 

Istnieje wiele sposobów, aby w budynku utrzymać ciepło. Jednakże w przypadku domów jednorodzinnych wciąż można spotkać piece grzewcze. Najczęściej do nich stosuje się ekogroszek, który nadal stanowi najlepsze źródło zasilania pieca. W celu bezstresowego ogrzewania domostwa powinnieneś wybierać tylko i wyłącznie sprawdzony ekogroszek, którego parametry są optymalne. Takie postępowanie sprawi, że nie będziemy musieli się zbędnie zamartwiać, czy dogrzejemy nasz dom w okresie zimy.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to paliwo służące do pozyskiwania ciepła. Zalicza się do rodzaju węgla, który charakteryzuje się niską szkodliwością dla środowiska. Wysokie parametry spalania zapewniają dobrą wydajność oraz wygodę użytkowania. W składzie ekogroszku jest mała ilość siarki, wody czy substancji niepalnych. Ekogorszek to paliwo, które produkuje się z węgla kamiennego lub brunatnego. Używa się go do ogrzewania budynków.

W jakich piecach pali się ekogroszek?

Palenie ekogroszkiem jest możliwe tylko w kotłach retortowych, czyli dużych stalowych piecach. Wynika to z uwagi na fakt, że zostały wyposażone w podajnik, który pomaga palić tym paliwem. Zaawansowane technologicznie piece wyposażone są w podajniki, które automatycznie dokłada do kotła. Dzięki temu wystarczy doglądać, piec tylko raz na kilka dni.

Ekogroszek jest dobry, ponieważ emitują małe ilości siarki oraz tlenku węgla. Tym samym, czyni go to jednym z najbardziej ekologicznych rodzajów węgla. Ekogroszek jest równie przyjazny środowisku, jak gaz, olej czy prąd. Kolejną zaletą jest niska spiekalność w przeciwieństwie do innych rodzajów węgla opałowego. Jest bardzo mało pozostałości popiołu po spalaniu.

Gdzie szukać dobrego ekogroszku?

Wybieraj sprawdzony węgiel z certyfikatem jakości! Aby cieszyć się uzyskaniem wysokiej energii przy optymalnym ilościowo wkładzie, należy zastosować ekogroszek o niskiej spiekalności, niskiej zawartości popiołu i siarki, a także o niskiej wilgotności. Sklep internetowy ekogroszek-patriot.pl prowadzi sprzedaż węgla konfekcjonowanego, który pochodzi z wydobycia w polskich kopalniach.

Węgiel PATRIOT® jest konfekcjonowany w opakowania po 25 kg w worki foliowe z perforacją, która pozwala na swobodny przepływ powietrza w opakowaniu. Dzięki temu węgiel może być przechowywany przez dłuższy czas w oryginalnym opakowaniu bez obawy o niepożądane zawilgocenie towaru.

Więcej informacji: : https://ekogroszek-patriot.pl/

© 2013-2020 by SN2.EU