czwartek, 21 listopad 2019 16:20

Jak skutecznie używać środków dezynfekcyjnych? Maty dezynfekcyjne w tym pomogą!

Mata dezynfekcyjna Mata dezynfekcyjna

Skuteczna ochrona Twojego gospodarstwa przed szkodliwymi wirusami, a także bakteriami to dość trudne zadanie, które wiąże się z koniecznością posiadania specjalnych mat! Jest to skuteczny sposób na walkę z chorobami, które potrafią rozprzestrzeniać się na farmie we wprost zastraszającym tempie.

 

Jak skutecznie używać środków dezynfekcyjnych? Maty dezynfekcyjne w tym pomogą!

Skuteczna ochrona Twojego gospodarstwa przed szkodliwymi wirusami, a także bakteriami to dość trudne zadanie, które wiąże się z koniecznością posiadania specjalnych mat! Jest to skuteczny sposób na walkę z chorobami, które potrafią rozprzestrzeniać się na farmie we wprost zastraszającym tempie.

Mata dezynfekcyjna to doskonały sposób na ochronę żywego inwentarza w Twoim gospodarstwie. Warto pamiętać, że w tym zakresie kluczowa jest skuteczna dezynfekcja nie tylko pomieszczeń, ale również obuwia, a także środków transportu. Co to oznacza w praktyce? Otóż maty dezynfekcyjne muszą pojawić się na wszystkich wejściach, a także wyjściach! Dotyczy to nie tylko pomieszczeń gospodarczych, ale również między innymi bram oraz furtek. W sklepie internetowym Dezenfex znajdziesz wiele rodzajów, a także rozmiarów wysokiej jakości mat, które zapewnią maksimum bezpieczeństwa hodowanym przez Ciebie zwierzętom.

Mata dezynfekcja gwarancją odpowiedniej ochrony

Warto pamiętać, że w tym przypadku kluczowe znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja. Sama obecność maty nie pomoże w ochronie zwierząt. Maty dezynfekcyjne spełniają swoją rolę, jedynie wtedy, kiedy są we właściwy sposób użytkowane. W szczególności te, które znajdują się poza budynkami są narażone na działanie wielu czynników atmosferycznych, które mogą obniżyć ich skuteczność. To oznacza, że mata dezynfekcyjna musi być regularnie kontrolowana, ponieważ wysoka temperatura, wiatr, a także nasłonecznienie mogą znacznie przyspieszyć wysychanie środka dezynfekcyjnego! Podobnie jest z opadami, które z kolei mogą go rozcieńczyć, zatem zawsze warto w takich sytuacjach chronić maty odpowiednią folią! Jeżeli chodzi o sam środek dezynfekcyjny, to należy go wlać tyle, ile mata jest w stanie wchłonąć. Skuteczność działania jest uzależniona nie tylko od zmiennych warunków atmosferycznych, ale również od intensywności użytkowania – a w tym również liczby osób, a także samochodów, które przemieszczają się każdego dnia po macie dezynfekcyjnej.

Dolewanie środka dezynfekcyjnego to nie wszystko

Pamiętaj również o tym, że regularna konserwacja mat dezynfekcyjnych opiera się nie tylko na uzupełnianiu środka dezynfekcyjnego. Tutaj znaczenie ma również utrzymanie produktu w odpowiedniej czystości! Systematycznie należy zmiatać z nich brud, a także je czyścić. Tylko dzięki temu możesz zapewnić swoim zwierzętom maksimum bezpieczeństwa i ochrony przed szkodliwymi wirusami, a także bakteriami. Zapraszamy na https://dezenfex.pl/

© 2013-2020 by SN2.EU