poniedziałek, 07 październik 2019 11:43

Zainwestuj w ciepły dom dzięki piance zalewowej

Ocieplanie domu pianką zalewową Ocieplanie domu pianką zalewową

Ocieplanie domu jest równie ważne co jego ogrzewanie. Jedno bez drugiego w zasadzie nie może funkcjonować.

Ocieplony dom ma za zadanie zatrzymywać ciepło wytworzone wewnątrz domu, a także dbać o to, by nie zalęgła się w nim wilgoć. Ocieplenie domu ma bardzo podobne zadanie, czyli przede wszystkim utrzymuje komfortową temperaturę w domu, a także sprawia, że pomieszczenie zabezpieczone są przed przemarzaniem i powstawaniem pleśni.

Najlepsze sposoby na ocieplenie domu

Zdecydowanie do najpopularniejszych w ostatnim czasie sposobów na ocieplenie domu jest wełna mineralna. To ona, jako produkt stosunkowo tani wyparła całkowicie tradycyjny styropian. Jest dużo bardziej wydajna, dużo bezpieczniejsza, mniej łatwo palna i przede wszystkim skuteczniejsza. Jednak i wełna z czasem zostanie zastąpiona bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami, do których należy teraz pianka zalewowa. Obecnie stosowana jest głównie przy ociepleniach dachów i fundamentów, jednak z czasem z pewnością zagości jako produkt do ocieplenia całego domu. Jej największą zaletą jest to, że jest bardzo wydajna, trwała i ma niezwykłe właściwości.

Pianka do ocieplania jest produktem gotowym, jednak kupuje się ją jako proszek. Dopiero po odpowiednim rozmieszaniu i przy użyciu odpowiedniego pistoletu przekształca się w pianę, która natychmiast zmienia stan skupienia, rośnie i zastyga, a wszystko dzieje się w zaledwie kilka chwil. Pianka do ocieplenia jest w porównaniu z wełną droższym rozwiązaniem, ale tak naprawdę tylko z pozoru, ponieważ do ocieplenia całego dachu wełny potrzeba znacznie więcej materiału. Przeliczając to jednostkowo, można zatem zauważyć znaczący spadek cenowy w całości. Ponadto jest to dobra inwestycja w przyszłość, ponieważ pianka zalewowa jest bardzo dobrym izolatorem ciepła. Dzięki temu jest w stanie dużo skuteczniej chronić dom przed utratą ciepła a latem powodować, że tak szybko się nie nagrzewa.

Czy to rozwiązanie ma wady?

Izolacja za pomocą pianki to jedno z tych rozwiązań, które w zasadzie nie ma żadnych wad. Poza tym, że ociepla i chroni przed utratą ciepła, bardzo dobrze izoluje od wilgoci i sprawia, że w domu nie ma szans na pleść, wilgoć czy inne tego typu podobne sytuacje. Warto zatem zainwestować w coś, co pomoże w pełni chronić dom przed jakimikolwiek stratami, a co za tym idzie oszczędzić. Pianki zalewowe z czasem staną się głównym sposobem na ocieplenie i hydroizolację domów wszelkiego rodzaju, a wciąż doskonalona technologia pozwoli na ocieplenia także ścian.

© 2013-2020 by SN2.EU