czwartek, 25 lipiec 2019 13:09

Jaki kolor pasuje do zielonego?

Wnętrza w kolorze zielonym Wnętrza w kolorze zielonym

Jaki kolor pasuje do zielonego? Choć jest to jeden z modnych kolorów, to nie bardzo wiemy z czym go połączyć.

Zieleń nie zawsze pojawia się w dobrze dobranym towarzystwie. Mimo że jest to jedna z najpopularniejszych występujących barw w naturze, jest jednocześnie barwą dość niełatwą. Więc jaki kolor najlepiej pasuje do zielonego?

Jaki kolor pasuje do zielonego?

Dobieranie kolorów to prawdziwa udręka, ale dobrze dobrany kolor może sprawić, że wnętrze będzie piękne przejrzyste albo zgaśnie w oczach.

Kolor zielony symbolizuje przyrodę, dlatego ze jest kolorem trawy, i dużej ilości roślin. Ze względu na te symboliczne konotacje zielony działa na ludzką psychikę uspokajająco i kojąco. Kojarzy się z przyrodą i wypoczynkiem. Stąd kolor zielony często pojawia się na ścianach szpitali i szkół.

Jaki kolor pasuje do zielonego?

Zacznijmy od połączenia zieleni z brązem. Te kolory tworzą klasyczny duet, ale i dość wyciszony. Obie barwy wytłumiają się, szczególnie jeśli mówimy o matowych powierzchniach. Żeby tego efektu uniknąć, warto wybrać jasny odcień zieleni, pastelowy, a nawet nieco jaskrawy. 

Świeże, soczyste odcienie zieleni na ścianach wnętrza najlepiej łączyć z bielą, jasnym beżem, słomkowym żółtym, ale też błękitami. W takich kolorach przeważnie malują ściany w swoich domach obcokrajowcy. Zieleń ma w sobie dużo szarości, ale bez jej wad jest naturalna, klasyczna, dobrze się łączy z całą gamą kolorów, a jednocześnie nie wygląda smutno, co można zarzucić szarej barwie. Zieleń ta najlepiej pasuje do bieli i beżów, ale też szerokiego wachlarza błękitów.

Z jakimi kolorami nie łączyć zielonego?

Zieleń może wydawać się uniwersalnym kolorem, a jednak są barwy w połączeniu z którymi wygląda nieładnie. Najlepiej unikać zestawienia we wnętrzu zieleni z różnymi odcieniami fioletów, pomarańczy i wszelkich jaskrawych kolorów. Można powiedzieć, że nie zawsze wygląda dobrze w towarzystwie różnych kolorach szarości, szczególnie zimnych oraz ciemnych, grafitowych.

© 2013-2020 by SN2.EU