poniedziałek, 27 listopad 2017 13:56

Jak wybrać dobre rolety harmonijkowe

Stojąc przed koniecznością zakupu osłon okiennych do swojego mieszkania, mamy nie lada problem do rozwiązania. Na które z dostępnych na rynku rozwiązań najlepiej się zdecydować. Na klasyczne zasłony materiałowe wraz z karniszem czy może na minimalistyczne rolety harmonijkowe?

Dokonanie wyboru jest sprawą mocno indywidualną, w dużej mierze uzależnioną od stylu, w którym mieszkanie jest urządzone. Bez wątpienia rolety harmonijkowe znakomicie pasują do nowoczesnych mieszkań, w których królują proste meble, jasne kolory i inne minimalistyczne formy. Rolety same w sobie są proste i nie zawierają innych ozdobników poza kolorem i fakturą tkaniny, z której zostały wykonane. Swoim nieskomplikowanym wyglądem podkreślają wyjątkowym klimat mieszkania, nie skupiając na sobie nadmiernej uwagi, ale tworząc miłe dla oczu tło.

Oczywiście, główna funkcja rolet okiennych przez cały czas jest realizowana. Funkcją tą jest zapewnienie prywatności mieszkańcom i danie im możliwości, aby samodzielnie sterować ilością światła, które wpada przez okno do mieszkania. Każdy z nas chciałby czuć się swobodnie w swoim mieszkaniu, nie troszcząc się o to, czy przypadkiem nikt go nie obserwuje przez okna. Łatwo zaciągane rolety harmonijkowe dają taką wygodę przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. Warto również podkreślić, że inwestycja w rolety harmonijkowe wyróżnia się niskim ryzykiem straty, ponieważ sposób ich funkcjonowania jest mocno bezawaryjny, a prosty montaż nie ingeruje w konstrukcję okien. To co odróżnia rolety harmonijkowe od klasycznych rolet zwijanych jest zasada działania. Materiał na roletach harmonijkowych posiada załamania, pozwalające na składanie się tkaniny w słupek.

Klasyczne rolety są natomiast idealnie gładkie, a tkanina jest nawijana na wałek. Aby całość mogła prawidłowo działać, rolety wyposaża się w sznureczki i niewielkie koła zębate. Niestety, z czasem każdy z tych elementów może być narażony na uszkodzenia, powodując problemy z prawidłowym funkcjonowaniem rolety. Roleta harmonijkowa jest pozbawiona takich przypadłości. Doceniają to przede wszystkim rodzice małych dzieci i właściciele zwierząt domowych. Luźno zwisające sznureczki wielokrotnie były zrywane przez bawiące się nimi dzieci, stwarzając przy tym zagrożenie dla zdrowia i życia. Nie pozostawały również obojętne uwadze zwierząt, szczególnie kotów, które wyjątkowo chętnie się po nich wspinały, prowadząc do zerwania rolety z mocowania i jej uszkodzenia.

© 2013-2020 by SN2.EU