czwartek, 23 listopad 2017 10:51

Ciepły dom na zimę !

Właściciele domów przed każdym sezonem zimowym zastanawiają się, co zrobić, by w ich domu było cieplej, a rachunki za ogrzewanie się znacząco obniżyły. Jest to szczególnie ważne w tym i w najbliższych latach, ponieważ synoptycy przewidują powrót srogiej zimy.

Najbardziej polecane sposoby ocieplenia domu

Jednym ze sposobów obniżenia kosztów ocieplania domu jest przede wszystkim ocieplenie budynku, którego można dokonać na przykład za pomocą pianki pur. Jest to nie tylko skuteczna, szybka i ekonomiczna metoda, ale przede wszystkim długotrwała, czyli stanowiąca rozwiązanie na lata. Dom ocieplony pianką pur lepiej trzyma odpowiednią temperaturę w środku, przez co nie trzeba go tak mocno ogrzewać, jak ma to miejsce w przypadku budynków nieposiadających takiego rozwiązania. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie www.termoizolacjepur.pl.

Kolejnym zalecanym rozwiązaniem jest wymiana okien na nowe lub chociaż uszczelnienie ich. Dotyczy to przede wszystkim starych, drewnianych okien, które przepuszczają zimno z zewnątrz do wnętrza domu. Przyjmuje się, że zazwyczaj straty na tej drodze wynoszą nawet kilkadziesiąt procent.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także instalacja podłogowego ogrzewania. W przypadku domów już zamieszkanych może to jednak być dość duże przedsięwzięcie remontowe, ponieważ wymaga skucia obecnej wylewki, zamontowania rurek z podłogowym ogrzewaniem (w formie specjalnej maty), wylania nowej wylewki przeznaczonej właśnie do ogrzewania podłogowego oraz wykonania podłogi. Mimo to, jest to zalecane rozwiązanie, ponieważ pozwala zaoszczędzić na rachunkach nawet 30%, nie wspominając o tym, jak wielki komfort daje ciepła podłoga. Jest to także najlepsza opcja ogrzewania dla rodzin posiadających małe dzieci, które raczkują lub często bawią się na podłodze.

Ciekawym pomysłem jest także zainstalowanie biokominka, który pełni nie tylko funkcję ozdobną. Przede wszystkim można go zastosować w każdym domu, ponieważ nie wymaga on dostępu do komina i specjalnej wentylacji. Biokominek na biopaliwo potrafi w kilkanaście minut podnieść temperaturę w pomieszczeniu o 2 stopnie, czyli jest dobrym sposobem na dogrzanie mieszkania, np. tylko wieczorem, gdy po całym dniu poza domem wracamy do własnych czterech ścian.

© 2013-2020 by SN2.EU