czwartek, 14 wrzesień 2017 20:58

Piękny i stylowy dach budynku - lupekdachowy.pl

We współczesnych czasach moda obowiązuje nie tylko w kwestii ubioru, ale też w wielu różnych branżach. Coraz częściej i coraz wyraźniej zarysowują się trendy architektoniczne. Moda dopadła nawet dachy budynków. Na rynku budowlanym możemy wyróżnić wiele rodzajów pokryć dachowych są to na przykład minimalistyczna blachodachówka prosta, blacha płaska na rąbek stojący czy panele dachowe.

Jednak teraz na osiedlach czy domach wolno stojących króluje prostota koloru i minimalizm, dlatego zauważyć możemy wszechobecną czerń na dachach. Czerń jest nieśmiertelnym kolorem w każdej kategorii – zawsze przykuwa uwagę i postrzegana jest jako symbol elegancji, dobrego smaku i prostoty. Trudno wyobrazić sobie na przykład czarną elewację domu, dlatego inwestorzy i producenci zaczęli stawiać na dach.

Idealnym, nowoczesnym i nietuzinkowym materiałem, właśnie w tym kolorze jest łupek dachowy.

Łupek naturalny jest rodzajem skały osadowej. Po wydobyciu dzieli się ją na kawałki, które mają około 5 mm grubości, nie poddając już żadnej dodatkowej obróbce. Łupek przybija się gwoździami ocynkowanymi lub miedzianymi. Dodatkowo można przymocować je klamrami ze stali nierdzewnej nakładanymi na łaty. Najbardziej efektownym ułożeniem, ale i najtrudniejszym, jest tak zwane dzikie krycie, które polega na tym, że dekarz dobiera płytki bezpośrednio na dachu, formując każdą oddzielnie. Łupek jest bardzo plastycznym materiałem – płytkami łupkowymi można pokrywać dachy o nawet najbardziej skomplikowanym kształcie. Kolejnymi jego atutami są:

- odporność na ogień, jako kamień jest niepalny,

- idealny do konserwacji. Wymaga tylko oczyszczania z liści i gałęzi, a uszkodzone elementy można łatwo wymienić,

- trwałość – dachy pokryte płytkami z łupku wytrzymują setki lat w nienaruszonym stanie.

Niestety łupek ma też dwie główne wady- jest pracochłonny oraz drogi, co oznacza, że drogie, poza samym materiałem jest też jego ułożenie przez fachowca. Nie warto jednak się zrażać! Na stronie www.lupekdachowy.pl znajdziemy informacje, które z pewnością rozwieją wątpliwości oraz kontakt do handlowca, który nam wszystko wyjaśni i pomoże stworzyć najlepszą dla nas ofertę.

© 2013-2020 by SN2.EU