sobota, 19 sierpień 2017 16:57

Dlaczego warto wybrać małe mieszkanie w mieście zamiast domku na wsi?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie wolałbyś mieszkać? Bardziej odpowiadałby ci dom na wsi czy małe mieszkanko w dużym mieście? Jak myślisz, co skłoniło mnie do wybrania tej drugiej opcji?

Ceny niewielkich mieszkań w dużych miastach są porównywalne do cen domów na wsiach, dlatego tak wiele osób musi zmierzyć się z takim dylematem. Jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań?

Małe mieszkanie w mieście to duże możliwości

Dość długo zastanawiałem się, czy lepszym rozwiązaniem jest zakup dużego domu na wsi czy małego mieszkanka w mieście. Przeanalizowałem wszystkie aspekty, porównałem wady i zalety, by w końcu po wielu przemyśleniach podjąć tę właściwą decyzję.

Miasto przede wszystkim daje duże możliwości. Zarówno związane z wysokością zarobków, jak i szybką zmianą pracy czy rozwojem osobistym. Dla młodych ludzi miasto jest też lepsze z tego względu, że dostarcza różnorodnej rozrywki, której nie znajdziemy na żadnej wsi. Jeśli lubimy obcować z kulturą, często odwiedzamy kina, teatry i muzea oraz uwielbiamy smakować nowych potraw w najlepszych restauracjach, to życie na wsi raczej nie będzie dla nas.

W mieście można kupić piękne mieszkania. W większości przypadków bardzo nowoczesne, na strzeżonych osiedlach, w doskonałych lokalizacjach i pięknych budynkach. Najciekawsze z nich warto zobaczyć na stronie http://remax-gold.pl/nieruchomosci/chorzow.

W mieście mamy dostęp do dobrej opieki medycznej – możemy w każdej chwili zmienić lekarza na innego, jeśli pierwszy z jakiś względów nie będzie nam odpowiadał. Są też lepsze szkoły i akademie prowadzące różnorodne szkolenia. Nie brakuje dobrych sklepów z odzieżą, akcesoriami czy biżuterią. Wszystkiego jest pod dostatkiem. Nie wspominając już o sklepach z produktami do wykańczania wnętrz, meblami i dekoracjami.

Miasto to oczywiście nie same superlatywy. Tutaj trzeba też liczyć się z korkami oraz ciągłym problemem w znalezieniu miejsca parkingowego. Warto wziąć też pod uwagę to, że żyjąc w metropolii raczej trudno oczekiwać, że uda nam się wejść w zażyłe kontakty sąsiedzkie.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, które rozwiązanie jest lepsze. W wielu przypadkach duże znaczenie ma też to, jaką nieruchomość uda nam się znaleźć. Jeśli zobaczymy mieszkanie, które jest dla nas idealne pod każdym względem, to szybko się na nie zdecydujemy. Podobnie z domem na wsi.

© 2013-2020 by SN2.EU