środa, 31 maj 2017 11:44

Mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto je kupić?

Zakupienie mieszkania jest poważną decyzją, którą powinniśmy podjąć po dokładnym namyśle. Gdy do dyspozycji mamy zarówno mieszkania nowe, jak i te używane, warto rozpocząć swoje rozważania od tych pierwszych. Obecnie w wielu miastach w Polsce możemy przebierać w mieszkaniach prosto od deweloperów. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

 

Podobnie jak każdy z nas wolałby posiadać nowe auto, tak samo wielu woli nowe mieszkania, w których nikt nigdy nie mieszkał. Oczywiście, porównanie to jest dość daleko idące, ponieważ mówimy tutaj o innych dobrach i cenach, niemniej jednak i nowe to nie to samo co używane. Jednak sama „nowość” nie jest tutaj jedynym atutem. Pojawiają się też inne.

Mieszkanie nowoczesne – dopasowane do ciebie

Sprzedawane przez deweloperów mieszkania są tworzone z naciskiem na to, aby zadowolić klientów. Wyróżniają je przemyślane układy wnętrz, estetyczne wykończenia, także udogodnienia, które ułatwiają mieszkanie, na przykład własne parkingi. Co więcej, mieszkanie możemy wykończyć wtedy „pod klucz”, co jest opcją doskonałą dla osób doceniających komfort. Wówczas nie musimy samodzielnie poszukiwać ekipy wykończeniowej, ponieważ pracami zajmie się sam deweloper.

Mieszkania nowe są dostępne w szerokim wyborze – mamy do dyspozycji kawalerki i większe nieruchomości, które będą doskonałym wyborem dla całej rodziny. Możemy zdecydować się na mieszkanie z balkonem lub też nawet z małym ogródkiem, gdy kupimy to na parterze. Musimy jednak pamiętać o tym, by szybko decydować się na zakup. Gdy chodzi o miasto Warszawa mieszkania na sprzedaż znikają tutaj szybko jak świeże bułeczki.

Są też i minusy – długie oczekiwanie na odbiór oraz lokalizacja

Gdy chcemy zdecydować się na nowe mieszkanie, zwykle musimy zarezerwować je wtedy, gdy jest ono jeszcze „dziurą w ziemi”. Potem musimy przez około rok czy nawet dwa lata poczekać, aż nieruchomość zostanie oddana do użytku. Wobec tego to opcja przeznaczona dla tych, którym niekoniecznie spieszy się do przeprowadzki.

Oczywiście, znajdziemy też gotowe do odbioru nowe mieszkania, ale zwykle w gorszych lokalizacjach, duże oraz nie zawsze w pełni ustawne.

© 2013-2020 by SN2.EU