czwartek, 18 maj 2017 13:52

Dekoracja wnętrz – alternatywa dla fototapet

Fototapety są popularna dekoracja, zwłaszcza drukowane na zamówienie. Stwarzają ciekawe możliwości aranżacji wnętrza, ale warto zapoznać się z mniejszymi formami.

 

Duże dekoracje ścienne, jakimi są fototapety, chętnie wykorzystywane są w dekoracji wnętrz w mieszkaniach i w pomieszczeniach firmowych. Można je spotkać w biurach, w spa, u fryzjera, czy w kawiarni. Duże, kolorowe fototapety są w stanie całkowicie zmienić wnętrze, mogą podkreślać przeznaczenie i styl pomieszczeń. Odpowiednie motywy fototapet naklejonych w SPA, w kawiarni, w biurze, u lekarza mogą nawiązywać do prowadzonej działalności. Wielkość fototapety może być również wadą, ponieważ taka duża dekoracja staje się centralnym punktem skupiającym na sobie uwagę. Nie każdemu to odpowiada, również nie w każdym przypadku jest to pożądany zabieg. Alternatywą w tym przypadku mogą być obrazy, naklejki lub plakaty.

Wszystkie te dekorację mogą być drukowane na zamówienie podobnie jak fototapety. Do wydruku można wykorzystywać te same zdjęcia, więc motyw na mniejszej dekoracji może być taki sam jak na fototapecie. Najbardziej eleganckie są obrazy, które maja tę zaletę, że można dobierać wymiary i proporcje w dość szerokim zakresie. Umożliwia to dobranie wielkości i kształtu obrazu do całości kompozycji na ścianie. Obrazy drukowane na zamówienie ( oferta - www.fototapeta24.pl/obraz) wykonywane są na powlekanym płótnie, którego faktura sprawia, że obraz przypomina dzieło malowane farbami olejnymi przez artystów malarzy. Oczywiście można wybrać do wydruku reprodukcję prawdziwego dzieła, ale w bazie zdjęć jest tak duży wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. Podobne zalety w zakresie kompozycji mają plakaty, ale jest dekoracja mniej elegancka i jej zastosowanie jest inne. Plakaty to dekoracja do pokoju dziecka lub nastolatka, w którym jest bardziej narażona na zniszczenie. To dużo tańsza dekoracja, więc może być zmieniana co kilka miesięcy. Warto dodać, że obrazy i plakaty można drukować z własnych zdjęć, oczywiście tych dobrej jakości. Ciekawa propozycja na prezent lub pamiątkę. 

Inne zastosowanie znajdują naklejki na ścianę, głównie ze względu na swoje właściwości. Drukowane są na bardzo cienkiej folii samoprzylepnej, więc wymagają równej i gładkiej powierzchni. Z tego powodu częściej naklejane są na szybach, na meblach lub na sprzęcie kuchennym. Kuchnia to pomieszczenie, w którym naklejki znajdziemy najczęściej. Jednokolorowe meble kuchenne dość szybko stają się nudne, można je ożywić kolorowymi naklejkami. Bardzo modne jest oklejanie sprzętu kuchennego, zwłaszcza białych drzwi lodówek.

Mniejsze dekoracje ścienne wytwarzane metoda wydruku na zamówienie mogą z powodzeniem zastąpić fototapety. W wielu sytuacja będą nawet lepsze, zwłaszcza tam, gdzie trzeba tylko pewnego akcentu, uzupełnienia już istniejącego wystroju.

© 2013-2020 by SN2.EU