środa, 31 sierpień 2016 12:35

Kuchnia z pomysłem

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń w domu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Oprócz przygotowywania codziennych posiłków, możemy w niej spędzić miłe chwile podczas obiadu z rodziną lub kawy z przyjaciółmi. Dlatego też, powinniśmy zadbać, aby była zarówno piękna, jak i wygodna. Specjaliści ze sklepu mebelio.pl podpowiedzą, jak ją urządzić.

 Chciałbyś jeszcze bardziej uprzyjemnić gotowanie lub spożywanie wspólnych posiłków? Trzy podstawowe zalecenia pomogą Ci lepiej zaaranżować kuchnię.

 1. Zacznij od koloru.

Wybranie odpowiedniego koloru, wbrew pozorom nie jest taką prostą sprawą. Przedstawiamy zalety trzech wariantów.

  • Biel. To najbardziej uniwersalny wybór. Sprawdzi się zarówno w niewielkich kuchniach, jak i dużych, połączonych z salonem.
  • Ciepłe barwy. Popularne wśród ciepłych kolorów są pomarańcze oraz czerwienie. Pomarańcz ‘rozświetla’ pomieszczenie. Używa się go najczęściej do małych powierzchni. Z kolei czerwień pobudza apetyt i dodaje energii.
  • Zimne barwy. Wśród nich króluje błękit, który dodaje świeżości i spokoju.

 2.Dopasuj wystrój do wielkości.

Zadbaj o odpowiednie wielkości między poszczególnymi elementami zabudowy. Nie mogą one być zbyt małe, aby Twoje ruchy nie były ograniczone. Postaraj się, aby ustawienie było jak najbardziej pomocne w poruszaniu się po kuchni, np. lodówka powinna stać jak najbliżej wejścia, a między zlewozmywakiem, a następnym elementem wyposażenia, powinien znaleźć się główny blat roboczy. Jeśli chodzi o wyposażenie, od dłuższego czasu bardzo popularna jest wysepka. Jednak uwaga, bo do jej umieszczenia potrzebna jest naprawdę duża powierzchnia.

 3.Zatroszcz się o detale.

Zgodnie z popularnym przysłowiem “diabeł tkwi w szczegółach”. Nawet najlepszy plan nie wywoła odpowiedniego efektu, kiedy pominiemy tak ważny element, jak dekoracje do kuchni. W zależności od kolorów i stylu jej urządzenia, możemy zdecydować się na takie akcesoria, jak:

  • Pojemniki na przyprawy i słoiczki kwadratowe z wieczkiem. Dzięki nim, przechowywanie przypraw i innych produktów (np. mąka, płatki) będzie bardziej estetyczne i przyjemne dla wzroku.
  • Magnesy na lodówkę. Kiedy dodamy na lodówkę motywujące lub rozweselające napisy, np. ‘A day without laughter is a day wasted.” lub “Mom’s hotel. Always open.” zaczniemy poranek z uśmiechem i dawką energii. Poza tym, nowi goście dowiedzą się co nieco o naszych przekonaniach, zainteresowaniach itp.
  • Stylowe pojemniki do kawy. Lubisz rozpoczynać dzień od kawy? Przechowując ją w pojemniku, zatrzymasz jej świeżość na dłużej oraz udekorujesz swoją kuchnię.

Powyższe propozycje to tylko niektóre z ciekawych akcesoriów do kuchni. Więcej znajdziesz, wchodząc na stronę mebelio.pl

© 2013-2020 by SN2.EU