środa, 13 kwiecień 2016 16:08

Dobrze dobrane tapety ożywią każde pomieszczenie, dodadzą elegancji i modnego charakteru!

Planujesz remont mieszkania? Chcesz zmienić jego aranżację i dodać mu unikalnego charakteru? Mamy dla Ciebie kilka porad, które znacznie ułatwią Ci wybranie właściwego rozwiązania.

Obecnie do łask wracają tapety. To właśnie one mogą podkreślić wyjątkowy charakter wnętrza, które chcesz urządzić. Niezależnie od tego, czy pragniesz mieć romantyczną sypialnię w stylu francuskiego buduaru, czy też marzysz o miejscu do wypoczynku nawiązującego do bohemy końca XIX wieku, czy też chcesz mieć salon w stylu śródziemnomorskiego patio – dzięki tapetom z pewnością uzyskasz zamierzony efekt.

Dzisiejsze tapety różnią się od tych, które pamiętasz sprzed 20 czy 30 lat. Chodzi tutaj zarówno o wzornictwo, jak i ich jakość. Tapety produkowane są na podkładzie o wysokiej jakości, który gwarantuje ich wytrzymałość. Zachowują one również swoją wyrazistą kolorystykę i fakturę.

Gdzie najlepiej kupować tapety? Warszawa jest miastem, w którym odnajdziesz wiele sklepów oferujących różnego rodzaju tapety. Wybierając tapety należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj pomieszczenia, w którym będzie umieszczona tapeta. W salonie czy sypialni, czyli w pomieszczeniach suchych z powodzeniem można wykorzystać tapety papierowe. Z kolei do kuchni czy przedpokoju, gdzie ściany są narażone na wilgoć i zabrudzenie lepiej wybrać tapety winylowe lub fizelinowe, które są o wiele bardziej odporne.

A jaki wzór wybrać? Obecnie dostępne są różnorodne tapety – gładkie i tłoczone, a także takie, które można malować, co zwiększa ich efekt dekoracyjny. Ciekawie też prezentują się tapety z fakturą 3D. Te ostatnie sprawdzą się idealnie w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach do efektownego podkreślenia fragmentu ściany, np. wnęki. Efektowna tapeta z wyrazistym wzorem może stanowić ciekawą dekorację w sypialni. Przy jej pomocy można stworzyć efektowny zagłówek przy łóżku lub wyznaczyć sferę relaksu.

Warto pamiętać,że przy mocno wzorzystych tapetach lepiej zrezygnować z dużej ilości efektownych dodatków, gdyż takie połączenie może przytłoczyć wnętrze i sprawić, że będzie ono wyglądało na zagracone i kiczowate.

© 2013-2020 by SN2.EU