wtorek, 22 marzec 2016 12:28

Salon w nowoczesnym stylu, jak go urządzić?

Trendy we wnętrzarstwie, podobnie jak w modzie zmieniają się praktyczne z sezonu na sezon. Jednak niektóre z zasad są ponadczasowe i warto się nimi inspirować przy urządzaniu salonu. Co ciekawe coraz częściej projektanci wnętrz inspirują się właśnie tym, co dzieje się na wybiegach – kolorystyką oraz kształtami.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wnętrza nowoczesne, chociaż niektóre elementy wystroju wnętrza, jakie pamiętamy sprzed dwudziestu czy trzydziestu ponownie wracają do łask. Oczywiście w odświeżonej formie. Wśród takich elementów wymienić należy przede wszystkim fototapety i boazerie. Jak więc urządzić nowoczesny salon, by był elegancki i stylowy, a nie przepełniony kiczem?

Inspiracji do urządzenia salonu można szukać na stronach internetowych pism specjalistycznych, blogach, a także witrynach firm wnętrzarskich, np. http://www.dfinterior.info/. Zawsze można też zwrócić się do projektanta, który pomoże wybrać elementy pasujące idealnie do wnętrza i posiadanych już mebli.

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się przede wszystkim minimalizmem. Chodzi tutaj zarówno o kolorystykę, jak i formę. Jednak, żeby nie było zbyt monotonnie coraz częściej stosuje się kolorowe akcenty. Mają one kontrastować z głównymi barwami. Dla przykładu, gdy we wnętrzu dominuje biel i szarość można dla ich przełamania dodać coś czerwonego, granatowego lub w odcieniu butelkowej zieleni. Jeżeli chodzi o wykończenie mebli czy ścian i podłogi warto trzymać się jednej wersji – matowej lub na wysoki połysk. Błyszczące meble polecane są szczególnie do niewielkich, zaciemnionych pomieszczeń. Dodadzą im lekkości, jak i nieco rozświetlą je.

Jeżeli chodzi o meble wypoczynkowe to warto postawić na proste, brylaste formy. Obecnie wykorzystuje się zarówno meble z obiciem skórzanym, jak i tekstylnym. Ważne, aby były one wygodne i w pełni funkcjonalne.

W nowoczesnym wnętrzu warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie. Niewielkie halogeny czy światła ledowe umieszczone np. we wnęce czy na podwieszanym suficie i podwójnej ścianie ocieplą wnętrze, podkreślając jednocześnie jego nowoczesny charakter. To właśnie oświetlenie może być barwnym dodatkiem do wnętrza, gdy wykorzystamy barwne taśmy ledowe.

© 2013-2020 by SN2.EU