poniedziałek, 14 marzec 2016 14:56

Czy nasza pościel wpływa na jakość snu ?

Sen... jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka, ponieważ bezpośrednio wpływa na to, jaki będzie cały następny dzień. Efektywny sen i dobra noc, podczas której możemy w pełni naładować nasze baterie, to sposób na lepszy humor w ciągu dnia, wydajniejszą pracę, zwiększoną koncentrację oraz możliwość wykonania większej ilości zadań.

Odpowiednia jakość snu wpływa na nasz sposób odbierania świata, dzięki niej jesteśmy bardziej szczęśliwi.

Co wpływa na jakość snu?

Jak osiągnąć stan idealny, czyli doskonały sen, który będzie źródłem energii życiowej, witalnej i umysłowej? Nie bez znaczenia jest łóżko, na którym śpimy, czyli ergonomiczny materac i wygodna poduszka oraz odpowiednia pościel.

Pod czym warto spać?

Na rynku występuje ogromny wybór różnych pościeli, ponieważ producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów, kolorów, rozmiarów itp. O ile model i kolorystykę możemy po prostu dopasować do własnych upodobań lub wystroju wnętrza, o tyle wyborze odpowiedniego materiału należy poświęcić większą uwagę. Tkanin wykorzystywanych do produkcji pościeli jest wiele, a każda z nich posiada odmienne właściwości.

Najpiękniejszym i najczęściej wybieranym rodzajem jest bawełna, a przede wszystkim satyna. Jest estetyczna, bardzo delikatna dla skóry i pięknie prezentująca się na łóżku. Otula ciało delikatną otoczką, dzięki czemu śpi się pod nią bardzo komfortowo. Pod względem stricte użytkowym, jest przeznaczona głównie dla osób z wrażliwą i delikatną skórą, lub lubiącym spać nago. Zapewnia komfortowy, spokojny sen.
Innym, równie popularnym modelem jest flanela i kora. Taka pościel jest mniej delikatna, ale nadal przyjazna dla skóry. Zdecydowanie cieplejsza, czyli doskonała na chłodniejsze dni.

Kolejnym, trochę mniej popularnym rodzajem jest wełna. Taką pościel nie ubieramy w poszewkę. Naturalny materiał pozwala zachować odpowiednią temperaturę ciała i skutecznie chroni przed zmarznięciem i przegrzaniem. Możną ją polecić dla osób starszych i dzieci, na równi z pościelą wykonaną ze 100% bawełny.

© 2013-2020 by SN2.EU