sobota, czerwiec 03, 2023
poniedziałek, 19 maj 2014 18:55

Czas na wspaniały piknik!

Empik kolekcja Czas na piknik Empik kolekcja Czas na piknik

Czego potrzebujemy, by zorganizować doskonały piknik? Odpowiedniego miejsca -dla amatorów biesiadowania na trawie wystarczy przydomowy ogródek, miejski park bądź plaża nad rzeką, na pewno dobrej pogody, a potem już tylko pomysłowego menu oraz pięknej oprawy.
Jeśli coś ma się nam naprawdę „udać”, warto się do tego dobrze przygotować.

Zacznijmy więc od menu. Jeśli ma się składać z ciepłych potraw konieczne będzie wybranie odpowiedniego miejsca, w którym będziemy mogli zainstalować grilla. Jeśli planujemy zimne przekąski, możemy się z nimi ulokować niemal wszędzie.
Czego będziemy potrzebować? Leżaków lub koca do siedzenia. Zależnie od zaplanowanego menu, przyda się na pewno: estetyczna zastawa stołowa – im lżejsza, tym lepsza -– kubki, sztućce, nóż oraz zestaw przypraw. Warto zabrać ze sobą także serwetki albo wymiennie estetycznie wyprasowane ściereczki, które mogą je z powodzeniem zastąpić. Jeśli w menu pojawia się alkohol, nie zapomnijmy o otwieraczu bądź korkociągu. Pamiętać trzeba także o tym, że natura czeka na nas wraz ze wszystkimi swoimi mieszkańcami, wśród których są także… komary. Środek na komary powinien nas skutecznie przed nimi ochronić.

O ile nie wybieramy się w daleką podróż, bądź nie planujemy w menu lodów, lodówka turystyczna nie jest obowiązkowym elementem naszego pikniku. Potrzebna może się natomiast okazać torba termoizolacyjna bądź wkłady chłodzące.

Piknik wegetariański, owocowy, prezentujący kuchnie narodowe, na przykład włoski, francuski lub polski, grill… – możliwości i wariantów jest co niemiara. Wyjątkowy piknik wymaga wyjątkowej oprawy! Dla tych, którzy chcą zadbać także o jego estetyczną stronę, Empik przygotował kolekcję „Czas na piknik”. Kolorowe elementy kolekcji zostały wykonane z włókna bambusowego i nadają się do zmywarek.

Znajdziemy wśród nich: kubki, silikonowe pędzelki, młynki do przypraw i szczypce do sałat oraz ruszt do grillowania kukurydzy – z ich pomocą grillowanie stanie się bezpieczne,łatwe i przyjemne! Kolekcję uzupełniają: stylowe koce piknikowe, oryginalne akcesoria kuchenne wykonane z jeansu (rękawica i łapka), a także intensywnie żółte rękawice kuchenne z silikonową ochroną oraz lampiony w wielu wariantach kolorystycznych. 

Miejsce w którym biesiadujemy, po zakończeniu pikniku powinno wyglądać dokładnie tak samo jak przed jego rozpoczęciem. Dlatego pamiętajmy o workach na śmieci oraz dokładnym posprzątaniu pozostałości po naszej uczcie.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce