środa, maj 22, 2024
piątek, 14 luty 2014 15:27

Zmień sprzedawcę prądu w swoim domu!

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest obecnie tak prosta, jak zmiana operatora sieci komórkowej czy dostawcy Internetu. Dobrze dobrana oferta może wygenerować oszczędności dochodzące nawet do kilkuset złotych rocznie. 8 na 10 osób takiej zmiany dokonuje bez wychodzenia z domu!


Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Energetycznego Centrum SA* na pytanie „W jaki sposób nowy dostawca energii elektrycznej powinien przedstawić Pani/Panu swoją ofertę?” aż 37% osób odpowiada, że najchętniej przychodząc bezpośrednio do domu. Ponadto 35% respondentów deklaruje również, że umowę z nowym sprzedawcą energii chętnie podpisałoby w domowym zaciszu.

Kanał sprzedaży bezpośredniej jest z powodzeniem wykorzystywany przez wiele firm od lat, w tym również przez duże koncerny. Możliwość zawarcia umowy we własnym domu jest wygodna dla Klienta, nie wymaga pośpiechu, daje czas na wytłumaczenie wątpliwości w obszarze zmiany sprzedawcy prądu i wyjaśnienie oferty. To również dzięki temu 8 na 10 osób, które w 2013 roku zmieniło sprzedawcę, wybrało Energetyczne Centrum SA. – mówi Grzegorz Pawłowicz, dyrektor marketingu Energetycznego Centrum SA.

Wizja zawierania nowej umowy, rozwiązywania starej i przechodzenia całego procesu zmiany kojarzy się wielu z mnóstwem dokumentów oraz formalności, których należy dopełnić. Rzeczywistość jest jednak inna. Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest dziś równie prosta jak zmiana dostawcy Internetu czy sieci komórkowej. Wystarczy upoważnić nowego sprzedawcę, który wszystko załatwi za nas. Proces zmiany trwa około 2 miesiące od momentu podpisania umowy i nie wiąże się z przerwami w dostawach prądu czy koniecznością wymiany liczników.

Według danych Urzędu Regulacji Energetyki tylko w ciągu ostatnich dwóch lat przeszło 100 tys. gospodarstw domowych zmieniło sprzedawcę energii elektrycznej, podczas gdy w latach 2007-2010 na taki krok zdecydowało się zaledwie 1,3 tys. osób.