czwartek, 21 listopad 2013 20:36

Czy obniżyłeś już swoje rachunki za prąd? Ta zmiana się opłaca!

Gasisz światło po wyjściu z pokoju, dbasz o to, by sprzęty elektroniczne nie pozostawały w stanie uśpienia, a rachunki za prąd i tak przyprawiają Cię o zawrót głowy? Znajdź najlepsza ofertę dla siebie i zmień sprzedawcę energii elektrycznej w Twoim domu. To proste jak zmiana operatora telefonii komórkowej!


Masz prawo do zmiany i obniżenia rachunków!
Mimo licznych kampanii nie każdy wie, że od 2007 roku każdy ma prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Nie ważne czy mieszkasz w domku jednorodzinnym czy w bloku. Umowę na prąd z nowym operatorem możesz zawrzeć od ręki, bez konieczności wymiany liczników, kucia ścian i prowadzenia nowych kabli. Zmiana dostawcy energii to często oszczędności dochodząca nawet do kilkudziesięciu procent w skali roku. Szukając oszczędności w domowym budżecie, warto więc sprawdzić aktualne cenniki i porównać oferty różnych sprzedawców.

Wybierz dobrą energię dla Twojego domu!
Internet to najlepsze źródło informacji również przypadku wyboru sprzedawcy energii. Na rynku dostępnych jest wiele ofert, które warto przeanalizować. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na stawki za jednostkę energii, wysokość opłaty handlowej, okres na który możemy podpisać umowę oraz dodatkowe gwarancje. Wielu sprzedawców daje już Klientom indywidualnym gwarancję stałej ceny, która chroni przed podwyżkami. A np. Energetyczne Centrum SA umożliwia swoim Klientom również obniżenie stawki za energię już w trakcie trwania umowy, dzięki gwarancji niskiej ceny, co oznacza że nawet w przypadku obniżek cen na rynku Klient nic nie traci. Aby porównać oferty różnych dostawców energii warto sprawdzić oszczędności wynikające z podpisania nowej umowy w specjalnych kalkulatorach, które można znaleźć na stronach sprzedawców lub skorzystać z popularnych porównywarek w sieci.

Nie obawiaj się formalności!
Wizja zawierania nowej umowy, rozwiązywania starej i przechodzenia całego procesu zmiany to dla wielu skojarzenie z toną dokumentów i mnóstwem formalności. Nic bardziej mylnego. Wystarczy upoważnić nowego sprzedawcę, który załatwi za nas wszelkie formalności. Z nowym operatorem można umówić się na spotkanie telefonicznie lub poprzez internetowy formularz kontaktowy. Na życzenie Klienta, konsultant może nawet odwiedzić nas w domu, co pozwala na większą swobodę i daje komfortowe warunki do zapoznania się z ofertą. Warto przed taką wizytą przygotować dotychczasowe rachunki za prąd, by móc porównać stawki zawarte w nowej umowie z warunkami u dotychczasowego dostawcy.

Ciesz się tańszym prądem!
Sam proces zmiany sprzedawcy energii elektrycznej trwa około 2 miesiące, od momentu podpisania umowy. Wszystkie formalności z dotychczasowym dystrybutorem załatwi za nas nowy sprzedawca. Nie obawiaj się przerw w dostawach prądu! Zmieniasz sprzedawcę, ale dystrybutor pozostaje ten sam i tak samo będzie przesyłał prąd do gniazdek w Twoim domu. Pamiętaj, że po zakończeniu umowy możesz dokonać kolejnej zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.
Energetyczne Centrum SA

© 2013-2020 by SN2.EU