piątek, 02 sierpień 2013 19:35

Jak bezpiecznie przetransportować pianino?

Każda osoba planująca transport pianina staje przed trudnym wyborem czy skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się transportem pianin, czy spróbować realizacji tej usługi na własną rękę. Jeśli chcemy zaoszczędzić kilkaset złotych z pewnością pokusimy się o wybór pierwszego z wariantów, musimy jednak pamiętać, iż transport pianina to ogromne wyzwanie.
Firmy specjalistyczne transportujące pianina mają wieloletnie doświadczenie, pracowników o ponad przeciętnych warunkach fizycznych oraz specjalistyczny sprzęt.
Jeśli chcemy zrealizować transport pianina we własnym zakresie powinniśmy pamiętać o następujących kwestiach:

- nie wszystkie pianina ważą tyle samo – waga pianina rozpoczyna się od 180 kg a kończy na 450 kg. Jak można w łatwy sposób sprawdzić wagę pianina? Jeśli istnieje taka możliwość należy poszukać na płycie pianina tabliczki znamionowej z opisaną wagą, jeśli jej nie znajdziemy musimy oszacować wagę pianina na podstawie przydzielenia pianina do jednej z dwóch grup. Pierwszą grupę stanowią pianina lekkie o wadze od 180 kg do 250 kg, wysokość takiego pianina nie przekracza 1.60 M, są to zazwyczaj pianina polskiej produkcji (Legnica, Calisja), do drugiej grupy zaliczamy pianina ciężkie, ich waga rozpoczyna się od 250 kg, są to najczęściej stare zabytkowe pianina Niemieckiej produkcji.

- posiadanie samochodu dostawczego nie wystarczy – wiele osób planujących transport pianina mylnie utożsamia ten instrument z innymi meblami w domu, osoby te myślą, że jeśli z pomocą przyjaciół są w stanie przewieść wersalkę to z pianinem powinno im pójść równie prosto. Nic bardziej mylnego transport pianina z uwagi na specyficzne wymiary oraz wagę wykazuje swoją specyfikę. Specjalistyczne firmy zajmujące się transportem pianin i fortepianów posiadają nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale i wózki transportowe, specjalistyczne pasy, sanki oraz rampy mobilne, to właśnie dzięki wykorzystywaniu specjalistycznych narzędzi firmy te bezpiecznie realizują każdy transport,

Porada: Jak bezpiecznie przetransportować pianino?- większa ilość osób nie zawsze oznacza lżejszą pracę – osoba planująca zrealizować transport pianina we własnym zakresie uważa, że im więcej znajomych zaangażuje do transportu pianina tym lepiej, lecz nie zawsze to działa w ten sposób. Aby skutecznie przeprowadzić proces transportu pianina potrzebne są osoby, które podniosą ten instrument równo, wówczas odczuwalny ciężar jest dużo mniejszy, pyzatym specjalistyczne firmy transportowe zazwyczaj wysyłają do transportu pianin ekipy złożone z czterech osób, ponieważ im więcej jest osób tym trudniej wymanewrować z pianinem na klatce schodowej.

- transport pianina to duża odpowiedzialność – wiąże się ona nie tylko z przewiezieniem pianina bez uszkodzeń, ale przede wszystkim z możliwością kontuzji podczas transportu tak ciężkiego instrumentu. Wynajmując profesjonalną firmę nie ponosimy tej odpowiedzialności. http://zgredtodziad.eu/
© 2013-2020 by SN2.EU