środa, 17 lipiec 2013 13:11

„Wody!” – roślinom też chce się pić

Czy wiesz, że woda stanowi ok. 70% masy dorosłego człowieka? Ma zbawienny wpływ na kondycję naszego ciała, stan zdrowia i umysłu. Utrata chociażby 3% powoduje zmęczenie, ból i zawroty głowy. Woda stanowi również istotny składnik każdej rośliny. Jej zawartość waha się od kilku do 90%, w zależności od gatunku. Dlaczego jest taka ważna?  

Prawidłowy rozwój rośliny zależy od utrzymania odpowiedniego bilansu wodnego. Woda pełni rolę rozpuszczalnika wielu substancji organicznych, takich jak np. cukry, aminokwasy i sole mineralne. Wraz z energią słoneczną i solami mineralnymi jest niezbędna w procesie fotosyntezy rośliny. Niektóre gatunki szczególnie lubią wilgoć i wymagają regularnego zraszania.

Przykładem kwiatu źle znoszącego nadmierne światło i suche powietrze jest storczyk. Jest on gatunkiem azjatyckim, który w swej naturze rośnie w klimacie gorącym i wilgotnym, zwykle w lasach deszczowych. Nie lubi nadmiernego światła, więc promienie słońca, które na niego padają muszą być rozproszone. Innym przykładem jest paproć. Roślina ta lubi miejsca zacienione i jest bardzo wrażliwa na suche powietrze. Dlatego utrzymanie dużej wilgotności jest niezbędne dla jej prawidłowego rozwoju.

Trudno zapewnić roślinom idealną wilgotność powietrza, nie zamieniając jednocześnie domu w saunę. Możemy natomiast zadbać o regularne zraszanie, dzięki czemu rośliny będą odpowiednio nawilżone. Ważne jest, aby nawadniać systematycznie, często, ale nie w nadmiarze, bowiem zalane podłoże może źle wpływać na kwiat, na przykład doprowadzić do gnicia jego korzeni.

Nierzadko podczas zraszania liście trzeba wyginać, podczas gdy wiele kwiatów nie lubi częstego dotyku. Można w ten sposób doprowadzić do uszkodzenia delikatnej rośliny. Tę niedogodność udało się skutecznie wyeliminować firmie Kwazar, która od blisko ćwierć wieku produkuje opryskiwacze, stale poszukując nowych rozwiązań. Dzięki rewolucyjnemu systemowi 360o oprysk roślin będzie prosty jak nigdy dotąd!

Innowacyjny system 360o pozwala na aplikację nawet po odwróceniu opryskiwacza do góry dnem. Oprysk cieczy następuje niezależnie od pozycji urządzenia, umożliwiając wygodną pracę również w miejscach trudno dostępnych. System 360o został wprowadzony do ręcznych opryskiwaczy Mercury Super oraz Venus Super we wszystkich litrażach.

Mercury Super o pojemności 0,5l oraz 1l jest idealnym urządzeniem do pielęgnacji roślin domowych czy niedużych krzewów. Unikatowy w skali światowej system oprysku Double Action® dodatkowo zwiększa jego wydajność – rozpylenie cieczy następuje zarówno przy naciśnięciu jak i zwolnieniu dźwigni pompki.

Sugerowana cena detaliczna: 0,5l – 12zł, 1l – 14zł

Venus Super (dostępny w wersji 1l, 1,5l oraz 2l) to ręczny opryskiwacz ciśnieniowy, który umożliwia oprysk regularnym, stałym strumieniem. Zupełnie nowa pompa oraz konstrukcja głowicy zwiększają zawirowanie cieczy,  a ruchoma końcówka pozwala na swobodną regulację kąta oprysku. Venus jest idealny do pielęgnacji zarówno roślin domowych (np. paproci), jak i roślin ogrodowych – krzewów, drzewek itp.


Sugerowana cena detaliczna: 1l – 38zł, 1,5l – 40zł, 2l – 42zł


Obydwa opryskiwacze posiadają także unikatowy pierścień w podstawie,  który zabezpiecza zbiornik przed przypadkowym uszkodzeniem i zapewnia jego stabilność oraz jedyną na rynku przezroczystą skalę poziomu wysokości cieczy. Urządzenia wyprodukowano w Polsce, w całości z lekkich i bardzo wytrzymałych oryginalnych materiałów, a uszczelnienia mają podwyższoną odporność na środki chemiczne. Raz kupiony opryskiwacz będzie służył przez długie lata. Urządzenia firmy Kwazar można znaleźć w dobrych sklepach  i centrach ogrodniczych, a także w dużych sieciach handlowych.

© 2013-2020 by SN2.EU