piątek, 28 czerwiec 2013 11:49

Jak ocieplić wnętrze naszego mieszkania

Zastanawiasz się jak ocieplić wnętrze twojego mieszkania? Łagodna kolorystyka i delikatne pastele to pewny strzał w dziesiątkę. Przyjemne dla oka pastele działają uspokajająco. Delikatne róże, rozbielone błękity czy przygaszona biel kuszą lekkością i pozytywnym nastrojem. Pastelowe dodatki z powodzeniem i na wiele sposobów możesz wykorzystać przy aranżacji ulubionego wnętrza.

Przy urządzaniu naszych mieszkań, zawsze warto sięgnąć po literaturę specjalistyczną, której nie zabraknie w Empiku a także skorzystać z oferty oryginalnych dodatków i produktów wystroju wnętrz.

Pastelowe barwy często kuszą projektantów i stylistki, którzy doceniają ich subtelny urok. Stylowe, pastelowe meble, tekstylia i dodatki w małych pomieszczeniach to prawie zawsze idealne rozwiązanie - łagodne barwy nie przytłoczą przestrzeni, a efektownie podkreślą jej kameralny charakter. Zasłony, poszewki, narzuty czy koce w pastelach sprawdzą się zarówno w pokoju dziecka, jak i sypialni. Pamiętajmy, że w otoczeniu delikatnych i stonowanych kolorów łatwiej się odprężymy i zrelaksujemy. Działają one uspokajająco i nie męczą oczu.

Nie wahaj się zestawiać pastelowych kompozycji. Zawsze prezentują się szlachetnie i efektownie. Pamiętaj jednak, że jak w każdym przypadku warto postawić na umiar. Zbyt duże nagromadzenie jasnych elementów w pomieszczeniu może sprawić, że wystrój wnętrza stanie się mdły.

Eksperci zalecają łączenie odcieni pastelowych z barwami naturalnymi: bielą czy kremowym beżem.

Taka kompozycja z pewnością zbyt szybko się nam nie opatrzy. Zastosowanie kilku, kolorowych dodatków, takich jak: poszewki, wazony czy lampy, pozwoli osiągnąć stylowy efekt. Pastele optycznie powiększają małe wnętrza a dużym dają poczucie przestrzenności i lekkości. Jeśli poniosła nas fantazja w aranżacji własnej sypialni i wyeksponowaliśmy jedną ze ścian, używając granatowej barwy, łatwo możemy podkreślić jej kolor, dobierając lampę, narzutę czy poduszki o pastelowym odcieniu.

Najwyższy czas wprowadzić choćby drobne zmiany w wystroju naszego ulubionego wnętrza. Zagraj barwami z Empikiem, który przygotował dla Ciebie wyjątkową kolekcję dodatków w kolekcji „Pastelove”.

W rekomendowanej przez markę 2ND FLOOR kolekcji „Pastelowe” znajdziemy między innymi kubistyczny wazon, żakardową poduszkę, ceramiczne figurki, świeczniki oraz komplet owalnych bądź kwadratowych ramek. Wyróżnikiem kolekcji „Pastelove” jest subtelna kolorystyka – z dominującym lekkim błękitem i delikatnym różem – oraz nowoczesny design.

Kolekcja nowoczesnych dodatków „Pastelove” jest dostępna we wszystkich salonach Empik w Polsce – już tylko do końca czerwca z rabatem 50%.

© 2013-2020 by SN2.EU