czwartek, 20 czerwiec 2013 16:44

Zatrzymać wspomnienia, czyli prezent ślubny na lata

Co pamiętają z dniu ślubu małżonkowie, gdy po latach, z górą siwych włosów wracają do tego wyjątkowego wydarzenia? Nawet jeśli nie potrafią przypomnieć sobie koloru ślubnych dodatków czy zawartości otrzymanych w tym dniu kopert, na pewno potrafią odtworzyć towarzyszące wtedy emocje. Je z kolei skutecznie przywoła spojrzenie na prezent ślubny.
Kruche piękno
W czołówce prezentów ślubnych od lat króluje porcelana. Serwis porcelanowy to pamiątka na lata, prezent praktyczny, a zarazem efektowny i z tego względu chętnie wybierany przez gości weselnych. Największą popularnością cieszą się serwisy od znanych producentów, tych, za którymi stoją lata tradycji i doświadczenia, a także marka. Jedne z najpiękniejszych i najbardziej cenionych fasonów odnajdziemy w ofercie „Chodzieży”. Marka ta zdobyła szczególną popularność dzięki charakterystycznej, rozpoznawalnej przez miliony Polaków „Iwonie”. Oferta producenta jest jednak dużo szersza i obejmuje nie tylko fasony klasyczne, ale również nowoczesne, wyróżniające się formą i elementami zdobniczymi.

Wedle upodobania
Porcelanowy serwis ślubny powinien zostać dopasowany do preferencji państwa młodych, a te bywają różne. Jedni gustują w klasycznych kształtach i pełnych przepychu dekoracjach, drudzy stawiają na minimalizm: ograniczoną liczbę kolorów i proste formy. Miłośnikom finezyjnych kształtów, naczyń nawiązujących wzorniczo do poprzednich epok, do gustu przypadnie serwis „Romantica” z klasycznej kolekcji „Chodzieży”. W szlachetnych kształtach „Laury”, adresaci prezentu dostrzegą oryginalność, tkwiącą w kwadratowych naczyniach. Ten serwis to przykład kunsztownego połączenia klasyki z elegancją. Romantyczny charakter zestawu podkreśla kwiatowy, kunsztowny relief, który przenosi odbiorcę w sentymentalny świat wspomnień. Dla fanów asymetrii i naczyń o charakterystycznych pękatych lub ostrych formach „Chodzież” stworzyła z kolei kolekcje Kropla i Koliber.

Ceniony uniwersalizm
Co jednak zrobić w sytuacji gdy preferencje państwa młodych nie są nam dobrze znane? – Wtedy warto zdecydować się na porcelanę o uniwersalnej formie, białą lub o bardzo delikatnym dekorze – mówi Joanna Niedziela, ekspert z Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. – Taka porcelana nigdy nie wychodzi z mody, co oznacza, że małżonkowie przez długie lata będą mogli bez skrępowania podejmować na niej gości, a w przyszłości przekazać ją kolejnym pokoleniom – dodaje Joanna Niedziela.

Na specjalne zamówienie

Ślub to jedna z niewielu chwil w życiu, kiedy wszystko, jeśli pójdzie zgodnie z planem, działa w sposób, jakby zostało zaprogramowane. Nie ma jednak dwóch takich samych ślubów, wesel, nawet suknia, choćby była ta sama, na każdej pannie młodej wygląda inaczej. Tak też może być z porcelaną. Filiżanki z wygrawerowanymi, ręcznie malowanymi inicjałami nowożeńców, zestawy wykonywane na indywidualne zamówienie to tylko niektóre z możliwości, które oferują parom młodym i ich najbliższym producenci porcelany.

Dzień ślubu jest nieporównywalny z jakimkolwiek innym dniem, dlatego też prezenty dla państwa młodych powinny być unikalne, stworzone tylko z myślą o nich – mówi Joanna Niedziela, ekspert z Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. – Porcelana daje duże możliwości personalizacji – klientom oferujemy filiżanki i talerze w kilku fasonach, na których ręcznie malujemy zindywidualizowane napisy. Z reguły są to życzenia dla nowożeńców, ich imiona, inicjały, wierszyki. Taki prezent wyróżni się spośród pozostałych i będzie wspaniałą pamiątką na wiele lat – dodaje Joanna Niedziela.
© 2013-2020 by SN2.EU