piątek, marzec 01, 2024
czwartek, 06 czerwiec 2013 17:51

Odkryj z Empikiem sekrety baristy

Wyśmienita kawa na początek dnia? Jej poranny aromat stawia nas na nogi. Każdy z nas lubi przyjemnie rozpocząć dzień, a filiżanka doskonałej, aromatycznej kawy od razu poprawia nam samopoczucie. I to nie tylko rano. Ten sprowadzony do Europy w XVI wieku napój posiada rzesze miłośników. Na szczęście mamy wiele sprzyjających okazji, aby się nim delektować.

Idealny nastrój, zachęcający nas do rozsmakowania się w doskonałej, pachnącej kawie – przy ciekawej lekturze bądź w towarzystwie znajomych – stwarza nie tylko przestrzeń kawiarni, ale również domowe zacisze.
Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki doskonałego aromatycznego, czarnego napoju – najchętniej wypijanego do lektury porannej prasy lub przy „połykaniu” fascynującej książki. Nic zatem dziwnego, że kawa uważana była niegdyś za napój bogów. Kiedyś przyrządzano ją zupełnie inaczej niż obecnie – ziarna kawy gotowano wraz z dodatkiem masła i soli.

Czy wiecie, że cztery filiżanki kawy dziennie mogą pozytywnie wpłynąć na organizm człowieka? Niektóre badania wskazują, że napój ten polepsza pamięć krótkotrwałą i zdolności poznawcze. Kawa spożyta w umiarkowanych ilościach ułatwia koncentrację, a także ma pozytywny wpływ na krążenie i układ trawienny.

Empik od lat promuje kulturę parzenia kawy – do niedawna poprzez książki i poradniki uczące rytuału przyrządzania aromatycznego czarnego napoju, a teraz także dzięki wyjątkowym produktom ułatwiającym jej przygotowanie. Dostępna wyłącznie w Empiku specjalistyczna kolekcja akcesoriów do parzenia i serwowania kawy „Sekrety Baristy” sprawi, że codzienny rytuał będzie prawdziwą przyjemnością. Kolekcja „Sekrety Baristy” jest rekomendowana przez włoską markę „Cucini”. Aromat, smak, lekkość delikatnej pianki – możesz się nimi delektować każdego dnia.

Dzięki nowoczesnej kolekcji możesz z łatwością przyrządzić, podać i ozdobić kawę niczym profesjonalny barista. Zestaw oprócz aluminiowej kawiarki czy praktycznego zaparzacza, posiada szablony do ozdobienia kawy, wykonane ze stali nierdzewnej. W kolekcji znajdują się również porcelanowe i eleganckie naczynia, jak na przykład filiżanka, cukiernica czy mlecznik.

Kolekcja specjalistycznych akcesoriów do parzenia kawy „Sekrety Baristy” jest dostępna we wszystkich salonach Empik w Polsce – już tylko do końca czerwca z rabatem 50%.