poniedziałek, lipiec 15, 2024
poniedziałek, 18 maj 2020 20:14

Bursztynowa biżuteria ciągle modna

Broszka z bursztynem Broszka z bursztynem

Bursztyn to prawdziwie magiczny kamień o zjawiskowej urodzie. W promieniach światła mieni się przepięknie. Kobiety od lat uwielbiają jego urodę. Jego szczyt popularności przypadł na lata 80. XX wieku. Wiele Pań decydowało się wtedy zwłaszcza na bursztynowe korale.

Lata 90. były okresem, gdy bursztyn był mniej lubiany – kojarzono go przede wszystkim z modą dla dojrzałych kobiet. Jednak ostatnimi laty daje się zauważyć triumfalny powrót biżuterii z tym kamieniem – szczególnie srebrnej.

 

Na czym polega siła bursztynu?

Gdy jest pięknie oszlifowany i oprawiony – bursztyn wygląda niezwykle ekskluzywnie. Prezentuje się bardzo szykownie – szczególnie na ciemniejszym tle. Sprawdzi się zarówno do zwykłego, czarnego golfu, gdy wybieramy się na kawę na mieście, jak i do bardziej oficjalnej marynarki. W każdym z tych przypadków broszki z bursztynem lub dowolne inne wyroby jubilerskie z tym kamieniem zdadzą egzamin celująco.

Do jakiego typu urody pasują wyroby z bursztynem?

Tradycyjnie twierdzi się często (i nie jest to obserwacja pozbawiona podstaw), że bursztyn najbardziej pasuje dziewczynom o wyrazistej urodzie, najlepiej o ciemnych włosach i piwnej barwie oczu. Nie jest to jednak do końca zgodne ze zdrowym rozsądkiem. W istocie kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór rozmiaru (np. broszki lub wisiorka) oraz stylistyki danego wyrobu jubilerskiego. Ważny jest też typ sylwetki: osoby drobniejsze nie powinny decydować się na bardzo masywną biżuterię, gdyż może to tworzyć mało harmonijny efekt. Warto też mieć na uwadze, że biżuteria tego typu zupełnie inaczej prezentuje się na samej skórze, inaczej – na ubraniu.

Broszki srebrne z kamieniami – must have tego sezonu

Srebro nie jest może tak ekskluzywnym metalem szlachetnym jak złoto, jednak dzięki swojemu skromnemu wyglądowi – doskonale nadaje się na oprawę większych kamieni. Gdy wybrany kamień jest umiejętnie oprawiony, nabiera jeszcze większego uroku, a srebro nie konkuruje w takiej kompozycji z bursztynem, onyksem, topazem itd. Duże broszki z kamieniami https://www.ankabizuteria.pl/broszki są obecnie bardzo modne – decydują się na nie zarówno młode, niepokorne dziewczyny, jak i kobiety dojrzałe. Czasy, gdy większe ozdoby tego typu uważano za coś niestosownego (gdyż nie grzeszą umiarem) minęły na dobre.

Udana stylizacja a biżuteria

Choć wyroby jubilerskie nie są obowiązkowym dodatkiem do stroju, zdecydowanie uatrakcyjniają nasz wygląd. Wybierając broszkę, pierścionek lub inną sztukę biżuterii, pamiętajmy o złotej zasadzie dopasowania stroju do sytuacji, w jakiej planujemy wziąć udział. Kolorowa sówka, wpięta w połę płaszcza może być na miejscu u kogoś młodego w nieformalnej sytuacji, jednak w bardziej biznesowych okolicznościach może robić niezbyt poważne wrażenie. Pamiętajmy też o tym, że elegancja jest niezmiennie sztuką umiaru – mniej znaczy więcej. Nie należy więc przeładowywać naszej stylizacji zbyt wieloma elementami biżuterii. Wyjątkiem mogą być tutaj specjalnie zaprojektowane, spójne komplety: np. pierścionek, kolczyki i naszyjnik – utrzymane w tym samym wzorze.

Bursztynowe broszki, bransoletki i wisiory to naturalnie tylko jedna z wielu możliwości, jakie oferuje nam bogaty i różnorodny rynek jubilerski. Jeżeli nie należymy do miłośniczek tego kamienia – nic straconego, gdyż jest wiele innych, również intrygujących swoim wyglądem kamieni. Warto na koniec dodać, że bursztyny występują w wielu odmianach kolorystycznych. Jeżeli więc nie odpowiada nam klasyczny kolor tego kamienia, poznajmy pełną paletę jego możliwości.

Media