czwartek, 30 maj 2019 23:34

Ataki terrorystyczne – czy da się ubezpieczyć na taką sytuację?

Ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru Ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru

Nie ulega wątpliwości, że od 11 września 2001 roku widmo ataków terrorystycznych stało się coraz bardziej realne i to nawet w Europie. Wyjeżdżasz na wakacje i martwisz się tym, że takie zdarzenie zakłóci Twój urlop i utrudni bezpieczny powrót do kraju? Zobacz, co możesz zrobić!

 

Gdzie ubezpieczenie od aktów terroru przyda się najbardziej?

Nie sposób nie zgodzić się dziś z tym, że ataki terrorystyczne mogą wydarzyć się w zasadzie wszędzie, a przewidzenie kierunku terrorystów jest w zasadzie niemożliwe. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że pewne destynacje wakacyjne są bardziej narażone na widmo takich sytuacji – i choćby tylko z tego powodu warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru, wybierając się do nich. Do takich miejsc można zaliczyć:

- Stany Zjednoczone,

- Tunezja,

- Turcja,

- Egipt,

- Irak,

- Pakistan,

- Arabia Saudyjska,

- Francja.

ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru,

Oczywiście to nic pewnego i wszystko szybko się zmienia. Warto jednak obserwować oficjalną stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na której są publikowane komunikaty o ewentualnych ostrzeżeniach przed wyjazdem. Jeśli kraj trafił na oficjalną „czarną listę”, lepiej zrezygnuj z wymarzonych wakacji lub zmień kierunek lotu – nawet najlepsze ubezpieczenie może bowiem nie wystarczyć, jeśli trafisz w samo serce takich wydarzeń.

Ile może Cię kosztować takie rozszerzenie?

Nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie, które w końcu będzie Cię chronić tylko przez tydzień? Uważaj – na zdrowiu i życiu nigdy nie należy oszczędzać – późniejsze konsekwencje mogą być później zbyt trudne do opanowania. A przecież za takie rozszerzenie tradycyjnego ubezpieczenia podróżnego wbrew pozorom nie zapłacisz dużo. Wystarczy dorzucić do standardowego pakietu kilkanaście lub ewentualnie kilkadziesiąt złotych i możesz się już cieszyć całkiem zadowalającą sumą ubezpieczenia do wykorzystania w razie doświadczenia niespodziewanego aktu terroru. Zdecydowanie warto to przemyśleć!

Ubezpieczenie turystyczne na wypadek ataku terrorystycznego

Czego nie obejmuje polisa z rozszerzeniem o skutki aktów terroru?

Choć zakup polisy rozszerzonej o akty niespodziewanego terroru jest naprawdę opłacalny, istnieją sytuację, w których nie ma to większego sensu. Tak jest np. wtedy, gdy wybierasz się do jakiegoś kraju pomimo oficjalnych ostrzeżeń o zagrożeniu publikowanych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W takiej sytuacji wyjeżdżasz na własną odpowiedzialność i ubezpieczyciel nie odpowiada za Twoje życie czy zdrowie w czasie tej podróży – nawet jeśli udało Ci się wykupić polisę, spotkasz się po prostu z odmową wypłaty odszkodowania.

To jednak nie wszystko. Każda umowa ubezpieczeniowa ma również tzw. listę krajów zakazanych, w których nie obowiązuje. Są to miejsca, które zdaniem ubezpieczyciela są szczególnie narażone na ryzyko ataku terrorystycznego, dlatego też lepiej je omijać.

© 2013-2020 by SN2.EU