piątek, czerwiec 02, 2023
wtorek, 21 maj 2013 14:16

Otwarty Dzień Golfa w Sobieniach Królewskich

Już 26 maja br. Sobienie Królewskie Golf & Country Club otworzą swoje podwoje w ramach ogólnopolskiej imprezy organizowanej przez Polski Związek Golfa - Polska Gra w Golfa. Podwarszawskie pole golfowe swoje specjalne zaproszenie kieruje do wszystkich dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych ze stolicy i jej okolic.

Swoją obecność podczas imprezy zapowiedział miłośnik golfa, Mariusz Czerkawski.

Otwarty Dzień Golfa w Sobieniach Królewskich już o godz. 10.00 rano rozpoczną pokazy gry w wykonaniu zawodowców, którzy poprowadzą także dwugodzinne zajęcia dla początkujących. Popołudnie natomiast będzie należało do konkursów golfowych z nagrodami.

Sobienie Królewskie jest jednym z niewielu ośrodków w Polsce, które szkolą młodych golfistów, dlatego nasze zaproszenie kierujemy szczególnie do najmłodszych. Nasz Klub prowadzi dwa profesjonalne programy szkoleniowe. W pierwszym z nich, Sobienie Kids Club, uczestniczą najmłodsi gracze w wieku od 7 do 12 lat. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Każde zajęcia trwają 90 minut. Drugi to całoroczny program szkolenia najbardziej zaawansowanych juniorów, Sobienie Junior Golf Team. Program jest adresowany do młodych golfistów, którzy przygotowują się do startów w turniejach.

W tym przypadku treningi pod okiem profesjonalnego trenera odbywają się 3 razy w tygodniu i trwają po 90 minut. Zawodnicy korzystają także z nielimitowanych konsultacji indywidualnych - mówi Radosław Pieniak, Dyrektor Generalny w Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Mistrzowskie pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club jest położone zaledwie trzydzieści kilometrów od Warszawy. Zaprojektowane przez angielską pracownię architektoniczną Ford Golf Design Group pole, przygotowane zostało dla początkujących i zaawansowanych graczy.

Pole golfowe w Sobieniu Królewskim gości wiele ważnych turniejów i imprez sportowych, jak choćby ogólnopolska edycja prestiżowego turnieju Mercedes Trophy 2013, który w tym roku odbędzie się w dniach 1 i 2 czerwca.

Więcej informacji na www.golf.sobieniekrolewskie.pl