czwartek, 29 listopad 2012 14:52

O nietypowej Iglicy zwanej Monumentem Światła

O’Connell Street, jedna z najpopularniejszych ulic Dublina, po środku której stoi nietypowa wieża nazywana Iglicą.  Jednych zachwyca, dla innych stanowi obiekt przezwisk. Już dziś zarezerwuj bilet lotniczy do Dublina w serwisie FRU.PL i zobacz na własne oczy jak wygląda ta nietypowa wieża.

Dublińska Iglica o wysokości 120 metrów ma kształt stożka zwężającego się ku górze. Średnica podstawy wieży wynosi 3 metry, natomiast podstawa na szczycie ma zaledwie 15 centymetrów. Iglica skonstruowana jest z ośmiu tub wydrążonych w stali nierdzewnej stworzonych w specjalny sposób zapobiegający intensywnym drganiom.

Dzięki temu, w zależności od kąta padania światła, metal zmienia kolor sprawiając wrażenie jakby wieża połyskiwała w słońcu. Podczas wschodu i zachodu słońca, kiedy niebo zmienia swoje barwy, można odnieść wrażenie, jakby Iglica była częścią nieba, lub wręcz dotykała go swoim czubkiem. Za sprawą tych świetlnych efektów, nietypowa dublińska wieża zwana jest Monumentem Światła, po angielsku: The Monument of Light. Niektórzy Dublińczycy zachwyceni wyglądem Iglicy, nazywają ją „Dublińską Wieżą Eiffle’a”, dla innych stanowi obiekt przezwisk, a najpopularniejszym z nich jest „szpila w mieście”.

Zarezerwuj bilet lotniczy w serwisie FRU.PL. Bilety lotnicze z Warszawy do Dublina i z powrotem w cenie 225,2 zł oferuje Ryanair w dniach 16.12.2012-30.12.2012.

© 2013-2020 by SN2.EU