czwartek, wrzesień 28, 2023
poniedziałek, 02 grudzień 2019 18:27

Lublin – poznaj to niesamowite miasto!

 Hampton by Hilton Lublin Hampton by Hilton Lublin

Lublin to nie tylko klimatyczne uliczki, niesamowite zabytki i tajemnice skrywane w murach kamienic na Starym Mieście. To jedno z najstarszych miast w Polsce, o ciekawej i bogatej historii.

Co musisz zobaczyć w Lublinie?

Zacznij zwiedzanie od pójścia na Stare Miasto. Główne miejsce zajmuje tu dawna siedziba Trybunału Koronnego. Ustanowiony w 1578 r. był najwyższą instancją sądową dla szlachty, a dziś jest tu Pałac Ślubów. Wśród ciekawych i darmowych rzeczy do zobaczenia jest: kamień nieszczęścia, drzazga z Krzyża Świętego, czarcia łapa, czy piękna złotniczanka.

Wyjazd do Lublina nie może być zaliczony bez odwiedzenia Zamku Lubelskiego. Był on kiedyś siedzibą lokalnych władz, królewską kwaterą, więzieniem, a obecnie jest tu muzeum. W Zamku wielokrotnie gościli polscy królowie: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło, Zygmunt August czy Kazimierz Jagiellończyk. W salach zamkowych obradowano nad aktem Unii Lubelskiej z 1569 r. To jeden z najpiękniejszych skarbów Lubelszczyzny!

Jeżeli jesteś fanem aktywnego spędzania czasu, to warto wypożyczyć rower miejski i pojechać nad Zalew Zemborzycki. To tylko 20 minut jazdy z centrum Lublina. Znajdziesz tam mnóstwo atrakcji takich jak: narty wodne, kajaki, rowery wodne, baseny, park linowy, a nawet małe pole golfowe.

Zgłodnieliście po zwiedzaniu? Zjedzenie cebularza w Lublinie jest równie obowiązkowe, jak zjedzenie oscypka w górach. Jako pierwsi zaczęli wypiekać Żydzi z lubelskiego Starego Miasta. Placki najlepiej smakują na ciepło, mają chrupiącą skórkę i bardzo charakterystyczny zapach.

Jaki hotel w Lublinie warto wybrać?

Hotelu Hampton by Hilton Lublin znajduje się centrum Lublina. Jest zaledwie 15 min spacerem do Starego Miasta. Wyróżnia ich nowoczesny design, przestronne, klimatyzowane pokoje z wygodnymi łóżkami oraz przyjazny personel, który dba o udany pobyt gości. Codziennie przygotowują apetyczne śniadania, które są bezpłatne dla osób zatrzymujących się w hotelu. Restauracja proponuje menu à la carte oraz przekąski dostępne 24h/dobę. Do dyspozycji Gości w hotelu znajdują się m.in. strefa do pracy wraz z wyposażeniem biurowym, sala fintess oraz przestronny parking podziemny.

Możesz się tam zatrzymać z całą rodziną, aby zwiedzić Lublin, który jest uznawany jako miasto inspiracji!

Więcej informacji: https://hamptonlublin.pl/o-hotelu/