piątek, 15 listopad 2019 09:33

Atrakcje w Kołobrzegu dla całej rodziny

Atrakcje Kołobrzegu Atrakcje Kołobrzegu

Kołobrzeg to jedno z najpiękniejszych miast leżących nad polskim morzem. Wyróżnia się spośród innych niebagatelnym urokiem i bogatą historią. Oprócz przepięknych widoków, miasto to, uznawane jest za największe uzdrowisko w całym kraju.

A przede wszystkim jest to miasto, do którego z chęcią przybywają turyści. Może nawet i Ty czasami wybierasz się ze swoją rodziną do tego nadmorskiego kurortu. Jeśli szukasz atrakcji w Kołobrzegu dla całej rodziny to dobrze trafiłeś. Ten artykuł przedstawia najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić. Czytaj dalej!

Najciekawsze atrakcje w Kołobrzegu dla całej rodziny

Chociaż atrakcji w Kołobrzegu jest bardzo wiele, to jednak są takie szczególne miejsca, które warto odwiedzić. A oto one:

Amfiteatr/Fort Wilczy

Można powiedzieć, że Fort Wilczy to jeden z najstarszych obiektów militarnych na terenie Kołobrzegu. Historia jego powstania sięga czasów napoleońskich. A jego budowę rozpoczęto w 1806 roku. Cały obiekt powstał na planie czteroramiennej gwiazdy, a podstawowe uzbrojenia stanowiły armaty. Jednak dzisiaj nie jest to już fort tak jak dawniej. Obecnie jest to amfiteatr. Choć budowla została przekształcona, to nadal można podziwiać kazamaty (schrony) z odsłoniętym do nich wejściem. Obiekt ten znajduje się we wschodniej części parku im. Aleksandra Fredry. Miejsce to zyskało dużą popularność poprzez organizację w tym właśnie miejscu Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, jak i corocznego Festiwalu Sunrise. Jest to bardzo ciekawa atrakcja w Kołobrzegu. Nie tylko będziesz miał okazję zobaczyć dawny element fortyfikacji obronnej kołobrzeskiego portu, ale także piękno otaczającej przyrody.

Źródło solankowe

Znajduje się ono na Wyspie Solnej, która zlokalizowana jest w pobliżu ul. Solnej i leży w niedalekiej odległości od mostu na rzece Parsęta. Czemu warto odwiedzić to miejsce? Otóż, dlatego że ze źródełka solankowego wypływa do kamiennej studni sześcioprocentowy wodny roztwór soli. Odwiedzenie tego miejsca to cel większości turystów. Kto chce może posmakować takiej solanki. Niektórzy nawet biorą jej trochę w buteleczkę i przywożą ze sobą do domu. Oprócz właściwości kuracyjnych, taka solanka idealnie nadaje się do konserwacji warzyw. Jej zawartość nasycona jest mikroelementami, które mają dobry wpływ na samopoczucie. Trzeba zaznaczyć, że już od VII wieku źródła solankowe stały się cenne dla mieszkańców Kołobrzegu. Natomiast dopiero na przełomie XIII i XIV wieku zaczęto wykorzystywać to na skalę przemysłową. Dodatkową informacją jest to, że na herbie miasta znajdują się elementy, które wykorzystywane są do odparowywania soli. A sprawia to, że jest to miejsce bardzo ważne dla miasta.

Miasto myszy

Jest to wyjątkowa atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu. Można powiedzieć, że jedyna w swoim rodzaju. Przedstawiony jest tam świat ok. 500 żywych myszek z różnych zakątków świata. Wśród nich można spotkać nawet te najmniejsze na świecie myszy pigmejskie i wiele innych rodzai. Możesz tam obserwować jak zachowują się te małe gryzonie, co jedzą, piją i jakie mają zainteresowania. Cały obiekt składa się z kilku sal, które zamieszkują myszy. Możesz zobaczyć jak radzą sobie w różnych warunkach. W jednej sali możesz obserwować zwyczaje mysz w kosmosie. W innej ich wielkomiejskie życie, jeszcze w innej możesz poznać jak radzą sobie w zimowych warunkach. Możesz również zobaczyć jak układa się im życie na wakacjach czy tropikach. Wnętrze tego miejsca wyglądem przypomina mysią norę. W ten sposób możesz poczuć się jakbyś był w baśni i odgrywał pewną rolę. Może nawet sprawi to, że Twój lęk przed małymi gryzoniami przerodzi się w zachwyt.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższe atrakcje w Kołobrzegu dla całej rodziny przypadły Ci do gustu. Jeśli wybierasz się do tego miasta, to koniecznie odwiedź te miejsca. Na pewno nie pożałujesz, a Twoja rodzina będzie zachwycona. Nie tylko będziesz świetnie się bawić, ale zapomnisz też na chwilę o przytłaczającej Cię rzeczywistości.

Wyświetlony 263 razy
© 2013-2020 by SN2.EU