środa, 23 październik 2013 20:05

Zobacz jak spędzić doskonały dzień w Wiedniu

Z takim pomysłem się jeszcze nie spotkałem. Sześć interaktywnych filmów ukazuje Wiedeń jako metropolię o wielu twarzach oraz bogatej ofercie kulturalno-rozrywkowej, zachęcając do zwiedzania miasta śladami ich bohaterów.

 

Sześć filmów, w których użytkownik towarzyszy sześciu przewodnikom-miłośnikom Wiednia podczas doskonałego dnia według ich pomysłu, cechuje pewną nowość – są interaktywne i można się między nimi przełączać. Spacerujemy po Wiedniu z danym przewodnikiem tak długo, jak tylko mamy na to ochotę, a w momencie, w którym spotykamy kolejnego z bohaterów, możemy się „przełączyć” i iść trasą wytyczoną przez inną osobę. W ten sposób otwiera się przed nami prawdziwa sieć tras wycieczkowych po Wiedniu, pozwalających intensywnie i szczegółowo poznać styl życia naddunajskiej metropolii.
Miłym akcentem jest, że przewodnikami nie są aktorzy, lecz zwykli mieszkańcy Wiednia, obecni lub dawni, którzy przy okazji oprowadzania nas po mieście chętnie dzielą się dodatkowymi informacjami. Ponadto, każdy z bohaterów ma swoje pasje, co sprawia, że doskonały dzień w Wiedniu według jego pomysłu nabiera indywidualnego charakteru.
Towarzysząc w słoneczny, letni dzień lubiącemu luz miłośnikowi wszelkiej rozrywki Erdemowi, poznajemy hipsterskie oblicze Wiednia. Artystka street-artu Frau Isa zdradza nam, dokąd pójść, aby zobaczyć modne, nowoczesne oblicze stolicy Austrii. Z Julianem, wydawcą magazynu internetowego dla nowoczesnych mężczyzn, spędzamy pełen relaksu dzień ze sztuką i przyrodą. Ambitną trasę proponuje właściciel zakładu jubilerskiego Jean-Paul, a Pilar, studentka z Hiszpanii, przygotowała klasyczny i urozmaicony program zwiedzania miasta. Kto lubi ideę slow food i ekologię, dla tego doskonałą towarzyszką będzie Violetta, z zawodu muzyk. Każdy z przewodników zachęca, aby spędzić z nim doskonały dzień w Wiedniu.

Filmy trwają po ok. 11 minut i w określonych momentach umożliwiają dostęp do dodatkowych informacji w formie zdjęć, tekstów i panoramicznych widoków. Bohaterowie filmów posługują się głównie językiem niemieckim, można też skorzystać z funkcji wyświetlania napisów, a dodatkowo pobrać plan miasta, aby samodzielnie przejść trasami proponowanymi przez przewodników. Z filmami wiąże się konkurs z nagrodami, którymi są torby z upominkami z Wiednia oraz podróż do stolicy Austrii.
 „My Perfect Day in Vienna“ będzie dostępny od połowy października na myperfectday.vienna.info i kanale YouTube www.youtube.com/Vienna

Media

© 2013-2020 by SN2.EU