sobota, czerwiec 15, 2024
niedziela, 01 marzec 2020 10:17

Jak zacząć przygodę z kartingiem? – poradnik dla początkujących!

Karting Karting

Czy mamy tutaj osoby zainteresowane rajdami samochodowymi? A może znajdą się także fani Formuły 1, którzy podczas każdych zawodów światowego Grand Prix zastanawiają się, jak to jest prowadzić taki bolid? Zarówno dla jednych, jak i drugich mamy doskonałą wiadomość! Kartingowy Narodowy to profesjonalny tor rajdowy przeznaczony dla gokartów, czyli pojazdów, które prowadzić może każdy!

Wystarczy przyjść na tor, wybrać gokart i zacząć swoją przygodę! Aby ta przebiegała, jak należy, w dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Was specjalny poradnik dla początkujących, z którego dowiecie się wszystkich potrzebnych informacji apropo tego, jak zacząć!

Gokarty – sport dla każdego!

Na początku warto zaznaczyć, że gokarty przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Spełnią się tutaj zarówno dorośli, którzy pragną poczuć dreszczyk emocji i cenią sobie tego typu rozrywkę, jak również dzieci, które mogą traktować karting, jako świetną zabawę, ale również sposób na rywalizację z rówieśnikami. Trzeba bowiem wiedzieć, że w Polsce mamy specjalną ligę, w której zawodnicy mają okazję przystąpić do zmagania już na nieco bardziej profesjonalnym poziomie!

Jaki tor kartingowy wybrać?

Wracając jednak do osób, które jeszcze nie miały okazji spróbować swoich sił na torze kartingowym, pierwszym krokiem zdecydowanie powinien być wybór odpowiedniego miejsca. W Polsce mamy kilka profesjonalnych torów, a jednym z nich jest Kartingowy Narodowy. Można tutaj wynająć maszynę, skorzystać z porad fachowców, a jeżeli nam się spodoba – zapisać do profesjonalnej szkółki. To miejsce zarówno dla osób, które poczuły już ducha tego sportu, jak i kompletnych amatorów, którzy po raz pierwszy przyszli spróbować swoich sił. Jesteśmy przekonani, że na takim torze wszyscy znajdą to, czego szukali.

Jaki powinien być dobry tor kartingowy?

Jeśli chodzi o warunki do jazdy, to bez wątpienia dobry tor kartingowy powinien być przede wszystkim bezpieczny! Tutaj nie ma miejsca nie nieostrożność, ponieważ gokarty pomimo swojego niepozornego wyglądu, rozpędzają się do bardzo dużej prędkości! Liczyć będzie się również nawierzchnia, czy chociażby poziom trudności. Dla osób, które szukają rozrywki całorocznej, nie bez znaczenia będzie również to, czy na torze można jeździć także zimą, gdy aura na zewnątrz nie sprzyja uprawianiu tego rodzaju sportu. Na całe szczęście w naszym kraju istnieją również tory kartingowe kryte! 

Tor kartingowy– wybór gokarta

Jeżeli załatwimy już sprawę torów, ważne będzie wybranie pojazdu, którym będziemy się po nim poruszać. Gokart musi być dostosowany nie tylko do potrzeb, ale i umiejętności. Kluczowym wyznacznikiem będzie tutaj waga. Istnieją gokarty dla dzieci oraz dla dorosłych! Podczas pierwszej wizyty warto o pomoc poprosić instruktora lub pracownika, który ze względu na swoje doświadczenie z pewnością pomoże wybrać najlepszy pojazd!

Przystosowanie do jazdy

Ostatni, ale nie mniej ważny punkt to przygotowanie do jazdy. Prowadzenie gokarta niewiele różni się od jazdy samochodem, jednak gdy zaczniemy rozwijać już większe prędkości, trzeba wykazać się nieco większą uwagą podczas pokonywania zakrętów. Te warto rozpoczynać od bandy zewnętrznej, a przed przystąpieniem do manewru dostosować odpowiednią prędkość. Mamy świadomość, że przedstawione wskazówki mogą wydawać się wymagające, jednak zapewniamy, że nie jest to tak trudne, a jazda gokartem to prawdziwa przyjemność!