poniedziałek, 28 styczeń 2019 12:41

Aktorzy z Wrocławia

Wrocław jest znany głównie z pięknej architektury i mostów, a nie z kina. Jednak dziś chcielibyśmy przedstawić największe gwiazdy związane bezpośrednio z tym miastem.

 

Sławni i sympatyczni

Kino Wrocław ma się czym chwalić, jeśli chodzi o elitę artystyczną! Osoby te są znane w Polsce i na świecie dzięki rolom w kasowych filmach i serialach uwielbianych przez widzów.

Kinga Preis

Ukończyła wrocławską PWST i przez lata była związana z Teatrem Polskim we Wrocławiu.   Pani Kinga ma olbrzymi talent – uzyskała wszystkie najważniejsze nagrody filmowe: im. Zbyszka Cebulskiego, laur Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Polską Nagrodę Filmową Orzeł. Najważniejszą rolą, która przyniosła jej sławę to żona w Domu złym, i kreacja Marianny w serialu Boża podszewka Izabeli Cywińskiej. Mimo licznych ról najważniejszy i tak pozostaje teatr.

Jeszcze niedawno w repertuar kin we Wrocławiu miał do zaoferowania Plan B, gdzie grała emocjonalną rolę porzuconej przez męża i wyjeżdżającej na studia córki kobiety , która po wielu latach wznowi swoje dawne pasje.

Małgorzata Kożuchowska

Wrocław jest jej miastem rodzinnym, tam także ukończyła PWST, po czym występowała w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. To ciepła i urzekająca osoba, która zdobyła serca widzów jako piękna i uzdolniona w takich filmach jak Kiler, Zróbmy sobie wnuka, Komornik, Dlaczego nie, oraz serialu Rodzinka.pl, M jak Miłość, Druga szansa, Prawo Agaty. Małgorzata Kożuchowska była nominowana 7 razy do Telekamer jako najlepsza aktorka i zdobyła dwie Złote Kaczki w 2004 i 2009 roku.

Olaf Lubaszenko

Urodzony 1968 roku we Wrocławiu. Jest nie tylko aktorem, ale również producentem i reżyserem, konferansjerem i wokalistą. Zyskał sławę dzięki filmom Sztos, Sztos 2, E=mc2, Poranek kojota, Złoty środek, Faceci do wzięcia, Kiler. Prywatnie jest synem Edwarda Linde Lubaszenki oraz byłym mężem Katarzyny Groniec, z którą ma córkę Mariannę. Związany z Teatrem Buffalo.

Olga Bończyk

Znana ze swojego ciepła, powagi, radości życia i skromności Olga urodziła się we Wrocławiu 16 stycznia 1968 roku. Prywatnie pochodzi z domu, gdzie używało się wyłącznie języka migowego. Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego wrocławskiej Akademii Muzycznej. Związana z teatrem warszawskim i wrocławskim.

Źródła:

  1. http://www.edoor.edu.pl/kanaly-edukacyjne-w-internecie - "Kanały edukacyjne w internecie" - stan z 15.01.19r.
  2. http://www.kulturapopularna.pl/jaki-film-obejrzec-z-dziewczyna - "Jaki film obejrzeć z dziewczyną?" - stan z 10.01.19r.
Wyświetlony 710 razy
© 2013-2020 by SN2.EU