piątek, 17 marzec 2017 13:58

Jak wygląda praca w teatrze?

Praca w teatrze jest marzeniem wielu młodych adeptów szkół aktorskich. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko aktorzy pracują w teatralnych murach. Jest to miejsce, w którym znajdują zatrudnienie setki osób z różnych branż.

 

Aby przedstawienie teatralne mogło zostać zrealizowane, potrzebny jest scenograf, który przygotuje odpowiedni wystrój dostosowany do danej sztuki. Ponadto, musi być również w teatrze zatrudniony konstiumograf, który przygotuje wszystkie ubrania, w jakich wystąpią na scenie aktorzy. Muszą być one zgodne z daną sztuką, a także przystosowane do realiów danej epoki. Dlatego też, każda osoba zatrudniona w teatrze musi posiadać rozległą wiedzę. Z pewnością nie mogą zostać tu zatrudnione przypadkowe osoby, które kompletnie nie mają pojęcia o sztuce. Mogłyby one narobić jedynie więcej szkody, niż pożytku.

Do obsługi sceny potrzebne są także osoby, które będą sterowały oświetleniem, muzyką, jak i kurtyną. Potrzebne są także osoby porządkowe, które będą ustawiały rekwizyty na scenie, sprzątały scenę oraz cały teatr. Jak widać, ludzi zatrudnionych w teatrze jest całkiem sporo.

Nie należy również zapominać o kasjerach, zajmujących się sprzedażą biletów na przedstawienia, a także osobach, które wskazują w dniu spektaklu drogę tym, szukającym miejsc na wybrane przez siebie przedstawienie. Wszystkie te osoby sprawiają, że teatr może funkcjonować we właściwy sposób.

Eventy w teatrze

Teatr to także miejsce, w którym odbywają się różnego rodzaju eventy. Podstawą są oczywiście sztuki teatralne. Jednak, bardzo często teatry wynajmowane są również na koncerty, a także różnego rodzaju wykłady motywacyjne czy monologi. Dlatego też, w każdym teatrze bardzo dużo się dzieje.

Zwiedzanie

Niektóre teatry, takie jak Teatr Szekspirowski, ze względu na swoją bogatą historie oferują również zwiedzanie. Oprowadzanie po teatrze odbywa się z przewodnikiem. Dzięki temu, możliwe jest poznanie historii tego miejsca, a także zobaczenie kulis. Można będzie także wejść na scenę, na której na co dzień występują aktorzy. Na pewno będzie to ciekawa przygoda, która spodoba się osobom zakochanym w teatrze.

Wyświetlony 1749 razy
© 2013-2019 by SN2.EU