wtorek, 30 czerwiec 2015 18:35

Zabierz książkę na wakacje – tytuły, które warto przeczytać tego lata

Rozpoczęliśmy sezon wakacyjny, a wraz z nim nastał czas planowania urlopów i weekendowych wypadów. To doskonała okazja, by nadrobić czytelnicze zaległości. Nawet jeśli planujecie aktywny wypoczynek, z pewnością znajdziecie chwilę na odpoczynek z książką w ręku. Empik podpowiada miłośnikom różnych gatunków, jakie tytuły warto spakować do walizki.

Nie od dziś wiadomo, że czytanie to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Jak wynika z danych CBOS, wie o tym 60% Polaków - tylu z nas bowiem przyznaje, że w 2014 roku przeczytało choć jedną książką dla przyjemności. Tegoroczne wakacje mogą być okazją, by sięgnąć po kilka dodatkowych tytułów i nadrobić czytelnicze zaległości. Podpowiadamy jakie tytuły warto ze sobą zabrać w podróżnej torbie - z pewnością Was nie rozczarują.


„Krew na śniegu”, Jo Nesbo

Pozycja obowiązkowa dla miłośników gatunku. Najnowsza powieść norweskiego króla kryminałów, któremu światową sławę przyniosła pełna zwrotów akcji seria powieści o policjancie Harrym Hole'u. W „Krwi na śniegu” autor głównym bohaterem uczynił przewrotnie nie stróża prawa, ale płatnego zabójcę, Olava Johanssena. Olav mieszka w Oslo i z racji swojego zawodu jest samotnikiem. Pewnego dnia poznaje kobietę swoich marzeń. Niestety okazuje się być żoną jego szefa, a Olav dostaje zlecenie, by ją zabić... Wartka akcja pełna zaskakujących zwrotów akcji wciągnie czytelników na długie godziny.

Stephen King, „Znalezione nie kradzione”

Autor „Misery” czy „Zielonej mili” kolejny raz udowadnia, że jest w najwyższej formie. Tym razem w ręce czytelników oddaje kryminał o chorobliwej fascynacji literaturą, która może prowadzić do zbrodni. Psychopatyczny czytelnik, wściekły o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, wymierza mu dotkliwą karę. Trafia do więzienia, a po kilkudziesięciu latach wychodzi na wolność ogarnięty jeszcze większym obłędem… „Znalezione nie kradzione” trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a zaskakujące twisty fabularne sprawiają, że od lektury naprawdę ciężko się oderwać.


Katarzyna Miller, Danuta Kondratowicz „Bez cukru, proszę”

„Bez cukru, proszę” to typowo kobieca propozycja wakacyjnej lektury. Zapis szczerych rozmów Danuty Kondratowicz z Katarzyną Miller – odważną i rozkochaną w życiu psychoterapeutką, publicystką i poetką. Katarzyna Miller opowiada o swoim życiu i (jak zwykle bez ogródek) podejmuje tematy bliskie każdej kobiecie – miłość, seks, zazdrość czy akceptacja własnego ciała. Nie unika również tematów tabu takich jak zdrada, lęk, ból, pieniądze, śmierć czy starzenie się. Jaka jest recepta na szczęście według jednej z najpopularniejszych polskich psychoterapeutek? Zachęcamy do lektury.

Wiktor Krajewski, Maria Fredro-Boniewska „Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego”

„Łączniczki” to dziewięć niezwykłych, wzruszających, a często szokujących opowieści kobiet, które jako kilkunastoletnie łączniczki lub sanitariuszki uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim. Czas powstania je ukształtował i odcisnął nieodwracalne piętno na ich życiu. Każda z kobiet opowiada o powstaniu ze swojej perspektywy, a wszystkie sylwetki układają się w syntezę postaw oraz obraz patriotycznego środowiska walczącej młodzieży tego okresu.


David Lagercrantz „Co nas nie zabije”

Jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego lata - kontynuacja trylogii „Millennium" Stiega Larssona napisana, za zgodą spadkobierców zmarłego przed 10 laty pisarza, przez Davida Lagercrantza. Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego, z kolei Lisbeth Salander bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do tekstu, który nie tylko może uratować jego karierę, ale też wpłynąć na losy całego świata. Premiera książki 27 sierpnia.

Najbogatsza oferta książek – zarówno w wersji tradycyjnej, jak i ebooków - dostępna jest w salonach Empik i sklepie internetowym empik.com. Najciekawsze nowości, bestsellery i zapowiedzi wydawnicze znajdziesz zawsze na http://www.empik.com/ksiazki

Życzymy zaczytanych wakacji!

Wyświetlony 1540 razy
© 2013-2019 by SN2.EU