poniedziałek, lipiec 22, 2024
niedziela, 29 styczeń 2012 12:54

Ćwicz pamięc, układaj puzzle!

Czy układasz puzzle hobbystycznie, czy z zacięciem godnym wyższych racji to faktem jest, że jest to wspaniała rozrywka która daje chwilę relaksu przy jednoczesnym ćwiczeniu umysłu.

Gdy na dodatek masz dzieci to możeszcz zaszaleć na całego ze swoimi pociechami.

Puzzle to zabawka dla dzieci i młodzieży znana już od wielu lat. Dla wielu dzieci, a nawet dla wielu osób dorosłych puzzle są ciekawą rozrywką, ale również pasją, której poświęca się mnóstwo czasu. Nie można nie zauważyć, że coraz więcej osób interesuje się kolekcjonowaniem puzzli, które można znaleźć w wielu sklepach internetowych. Jednak najbardziej popularnym rodzajem puzzli w XXI wieku są specjalne puzzle dla dzieci, takie jak chociażby puzzle piankowe, które są doskonałym sposobem na rozwój intelektualny dziecka. W sklepach z zabawkami dla maluchów i starszych dzieci można znaleźć bardzo szeroki wybór puzzli, które przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku nie tylko jako zabawka, ale również jako narzędzie edukacyjne, które rozwija wyobraźnię, umiejętność kojarzenia, rozpoznawania kolorów i kształtów itp.


Wielu rodziców chętnie kupuje dla swoich dzieci puzzle kuliste czy piankowe, które są naprawdę ciekawym pomysłem producentów. Kupując puzzle dla dzieci można wybierać spośród wielu wzorów i tematów – można wybrać puzzle związane z kreskówkami i bajkami, puzzle związane ze zwierzętami i przyrodą czy inne ciekawe wzory, które mogą przypaść do gustu małym miłośnikom układania puzzli. Coraz częściej zdarza się, że puzzle układane są całymi rodzinami, gdyż stanowią bardzo dobry sposób na zabawę i wspólne spędzanie czasu. Układając puzzle wspólnie z dziećmi można bardziej się do nich zbliżyć, bardziej poznać własne dzieci, a także wzmocnić więzi między rodzicem a dzieckiem. Dzieci, które układają puzzle piankowe, czyli puzzle przeznaczone dla najmłodszych dzieci, zdecydowanie szybciej się rozwijają i uczą się wielu przydatnych rzeczy.

Dla maluchów puzzle piankowe są bezpieczną formą zabawy, która pozwala na to by czerpać dużo radości z każdego dobrze dopasowanego elementu. Niektóre puzzle piankowe to puzzle, które pomagają w nauce literek czy nazw zwierzątek, a więc są to puzzle edukacyjne które doskonale realizują ideę „przez zabawę do nauki”. Co do puzzli kulistych, które przeznaczone są dla starszych dzieci to również mają one ogromny wpływ na rozwój dzieci. Dzięki ciekawej formie przestrzennej puzzle znakomicie rozwijają wyobraźnię i pojęcie dziecka na temat kształtów, przestrzeni i tworzenia. W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć coraz większy wybór takich puzzli, a także normalnych puzzli, które można układać w różnym wieku z równie wielkim zaangażowaniem i radością.

Dbając o rozwój dzieci warto inwestować w ciekawe puzzle o wielu kolorach i tematach, które doskonale realizują swoje rozrywkowe, ale również edukacyjne funkcje. Dziecko układając puzzle uczy się zdecydowanie więcej niż podczas żmudnych ćwiczeń i prób nauczenia dziecka chociażby alfabetu. Puzzle edukacyjne, takie jak piankowe puzzle z literkami to bardzo dobry sposób na sprawne uczenie dziecka i na dostarczanie maluchowi okazji do pozytywnej, rozwijającej zabawy na wysokim poziomie.

Źródło; artelis.pl

Więcej w tej kategorii: « Jedi Knight Nowa gra wyścigowa »