wtorek, 11 czerwiec 2013 18:49

Playstation®4 zaprezentowane na targach E3 Sony Computer Entertainment America

Podczas corocznej konferencji prasowej E3 Media & Business Summit Sony Computer Entertainment America LLC (SCEA) zaprezentowało projekt PlayStation®4 (PS4™). Koncern ogłosił, że platforma nowej generacji będzie kosztować 399 dolarów i 399 euro i w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie wejdzie do sprzedaży pod koniec roku.
SCEA pokazało również wiele gier na systemy PS4, PlayStation®Vita (PS Vita) i PlayStation®3 (PS3™) oraz poinformowało o programie członkowskim PlayStation®Plus (PS Plus).

„Z dumą prezentujemy dziś najbardziej zaawansowany system, jaki kiedykolwiek stworzono: PlayStation 4, który stanowi kwintesencję tego, czego można oczekiwać od PlayStation – skupienia na graczu, zespołu twórców mających do dyspozycji niesamowitą technologię oraz wieloletniego doświadczenia w tworzeniu świata bez barier, po to, by zapewnić jak najlepsze przeżycia związane z grą” – powiedział Jack Tretton, prezes i CEO firmy SCEA. „Najbardziej cieszy nas przekształcenie ekosystemu PlayStation w coś o wiele potężniejszego, co pozwoli graczom na dzielenie się zawartością, swobodną grę i komunikowanie się między sobą na własnych warunkach”.

PlayStation®4
Elegancki i nowoczesny wygląd PS4 odzwierciedla jego potężne, ale przystępne wnętrze, które inspiruje twórców do puszczenia wodzy wyobraźni i stworzenia gier nowej generacji, co wcześniej było niemożliwe.

SCE World Wide Studios (SCE WWS) pracuje obecnie nad ponad 30 grami wyłącznie na PS4, z których 20, w tym 12 nowych tytułów, ma się ukazać na rynku w ciągu roku od premiery systemu PS4. To dowód na to, jak bardzo PlayStation zależy na zaprezentowaniu graczom oryginalnych i kreatywnych zawartości. Shuhei Yoshida, prezes SCE WWS, pokazał tytuły stworzone na PS4 – #DRIVECLUB™, Killzone™ Shadow Fall, KNACK™ – które będą dostępne wraz z premierą, oraz grę inFAMOUS Second Son™, dostępną w pierwszym kwartale 2014 r. Zaprezentował też kolejny hit SCEA autorstwa słynnego studia Ready at Dawn – The Order: 1886™.

PlayStation wciąż szuka unikalnych gier dla swoich fanów, współpracując z niezależnymi i mało znanymi twórcami. Adam Boyes, wiceprezes SCEA ds. kontaktu z twórcami i wydawcami, pokazał tytuły, które będą miały konsolowy debiut właśnie na systemie PS4. Wśród nich są: Transistor od Super Giant, Don’t Starve od Klei Entertainment, Mercenary Kings od Tribute Games, Octodad: Deadliest Catch od Young Horses, Secret Ponchos od SwitchBlade Monkeys, Outlast od Red Barrels, Oddworld: New N Tasty od Oddworld Inhabitants oraz Galak-Z od 17-bit. Boyes zaprezentował również głośne tytuły autorstwa kluczowych partnerów wydawniczych, takie jak: KINGDOM HEARTS III i FINAL FANTASY® XV od SQUARE ENIX, Assassin’s Creed® IV Black Flag™ oraz Watch_Dogs™ od Ubisoft Entertainment, NBA® 2K14 od 2K Sports, The Elder Scrolls® Online od Bethesda Game Studios i Mad Max™ od Warner Bros. Interactive Entertainment. Bungie, jeden z najbardziej cenionych twórców w tym przemyśle, przestawił też grę Destiny™. SCEA ogłosiło podjęcie długotrwałej i wyłącznej współpracy z Bungie i Activision, dzięki której ekosystem PS4 będzie się rozwijał razem z niesamowitym światem Destiny.

PlayStation®Plus
SCEA ujawniło też kolejne szczegóły dotyczące PS Plus, który zaprojektowano po to, by zbliżać do siebie gry i graczy oraz napędzać nową generację gier na PS4. Dzięki członkostwu w programie PS Plus gracze będą mogli skorzystać z ogromnych korzyści oferowanych przez systemy PS4, PS3 oraz PS Vita.

PS Plus zapewni im rabaty na gry, możliwość zapisania gier w chmurze, wcześniejszy dostęp do programów i zawartości w wersji beta oraz dostęp do kolekcji gier od zaraz.

Kolekcja gier od zaraz daje członkom programu PS Plus natychmiastowy dostęp do biblioteki gier, w tym do największych hitów, innowacyjnych gier niezależnych i klasycznych tytułów, którymi będą mogli się cieszyć użytkownicy systemu PS4. Dzięki temu zawsze będą mieli szeroki wybór gier, tak jak cała społeczność PS Plus.

Aby uczcić fakt, że PS Plus będzie działać na systemie PS4, do kolekcji gier od zaraz SCEA dodaje edycję PS Plus gry #DRIVECLUB. Poza tym co miesiąc jedna z gier w kolekcji będzie wymieniana na inną, między innymi na gry zaprezentowane podczas konferencji E3: Don’t Starve, Outlast oraz Secret Ponchos. Przez pierwszy rok od premiery systemu PS4 te trzy tytuły będą dostępne bez dodatkowych opłat w kolekcji gier od zaraz. Członkowie programu PS Plus będą mogli poznać wiele innych niesamowitych tytułów na PS4 oraz dzielić się przeżyciami ze znajomymi dzięki trybowi multiplayer, możliwości transmitowania i oglądania gier, funkcji czatu w grze oraz możliwości dołączenia do gry online znajomego.

Członkostwo w programie PS Plus można wykupić przez PlayStation®Store w trzech wariantach: 30 dni, 90 dni i 365 dni.

Granie w chmurze
SCEA ogłosiło również, że w roku 2014 w Stanach Zjednoczonych będą dostępne usługi grania w chmurze od PlayStation. Usługi te zapewnią użytkownikom systemów PS4, PS3 oraz PS Vita natychmiastowy dostęp do katalogu uznanych przez krytyków tytułów PS3. Gry te będą streamowane za pomocą technologii sieciowej Gaikai, dzięki której rozgrywka będzie toczyć się szybko i bez opóźnień.

PlayStation®Vita
Od dnia premiery w lutym zeszłego roku system PS Vita zapewnia graczom najlepszą i najbardziej wciągającą rozrywkę bez względu na to, gdzie się znajdują. Dzięki dynamicznemu 5-calowemu ekranowi dotykowemu, dwóm drążkom analogowym i nowym sposobom sterowania PS Vita jest najlepszym systemem przenośnym, jaki kiedykolwiek zaprojektowano. Do końca 2013 roku na rynku ma się ukazać ponad 85 tytułów na system PS Vita, co powiększy dotychczasową bibliotekę ponad 125 gier stworzonych specjalnie dla tego systemu oraz ponad 400 klasycznych gier z katalogów PSP i PS one.  

Wśród tytułów, o których była mowa podczas konferencji prasowej, znalazły się: Batman: Arkham Origins Blackgate, CounterSpy™, Destiny of Spirits™, Doki Doki Universe™, Killzone™: Mercenary oraz Tearaway™. Ponadto SCEA ogłosiło, że na platformie wkrótce będą dostępne: God of War HD 1 i 2, Flower™ oraz Dead Nation™ od SCE WWS, a także FINAL FANTASY X i X-2 od Square Enix oraz The Walking Dead od Telltale Game.

W grze The Walking Dead na PS Vita pojawi się nowy schemat sterowania, dzięki któremu gracze będą mogli używać dwóch drążków analogowych oraz przycisków lub korzystać z ekranu dotykowego. Aby uczcić debiut gry na PS Vita, SCEA wyda pakiet w limitowanej edycji zawierający PS Vita 3G/Wi-Fi, pełny pierwszy sezon serii gier The Walking Dead (w tym nowo ogłoszony odcinek sezonu pierwszego, 400 Days) oraz wiele dodatkowych zawartości.

PlayStation®3
System PS3, od siedmiu lat dostępny na rynku, nabrał niesamowitego rozpędu, zapewniając rozrywkę coraz większej liczbie graczy.
System PS3 ma najszerszą ofertę bestsellerów, gier niezależnych i gier dostępnych wyłącznie na PlayStation, w tym: Puppeteer™, Rain™, Gran Turismo® 6, BEYOND: Two Souls™, The Last of Us™, Batman: Arkham Origins oraz Grand Theft Auto V.
© 2013-2020 by SN2.EU