piątek, 17 maj 2013 12:30

Energizer NIGHT RACE - nowa rowerowa gra ruchowa online

Energizer NIGHT RACE MOVE TO PLAY to nowa gra online, która zapewni rozrywkę wszystkim miłośnikom jazdy rowerowej. Firma Energizer na stronie www.widziszwiecej.pl uruchomiła grę ruchową, w którą możemy zagrać przy pomocy zwykłej kamerki internetowej. Gra wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości, gdzie używając ruchów własnego ciała, sterujemy wirtualną postacią.

Po zakończeniu przejazdu nasz wynik możemy przesłać znajomemu, a on może wziąć udział w wyścigu z duchem naszego rowerzysty. Gra dostępna jest dla wszystkich chętnych całkowicie za darmo.

Rowerowy wyścig
W NIGHT RACE MOVE TO PLAY, dzięki wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości każdy może w wirtualnym świecie spróbować swoich sił na rowerowym torze. By wziąć udział w grze, po wejściu na stronę www.widziszwiecej.pl wystarczy nacisnąć „Zagraj” i włączyć kamerę internetową. Jeśli ktoś nie posiada kamerki, istnieje możliwość sterowania postacią rowerzysty za pomocą klawiszy strzałek na klawiaturze. Cel gry, to przejechanie danego odcinka trasy i zdobycie jak największej liczby punktów, które naliczane są za oświetlanie rowerową lampką tzw. mroczków. Każdy przejazd jest rejestrowany. Na koniec dowiadujemy się ile punktów udało nam się zdobyć. Nasz wynik, przez skopiowanie podanego linku, możemy wysłać znajomemu. Włączając grę za pomocą tego linku, nasz znajomy będzie mógł ścigać się z duchem naszego rowerzysty, który dokładne pokaże mu nasz przejazd. Może on spróbować pobić nasz rekord. Na graczy czeka dwadzieścia, coraz trudniejszych poziomów.

Rozszerzona rzeczywistość
Augmented Reality, czyli rozszerzona rzeczywistość, to technologia, dzięki której gracz używając ruchów własnego ciała, steruje wirtualną postacią. Zastosowanie właśnie tej technologii pozwala na obsługę gier poprzez dotykanie w powietrzu wirtualnych guzików pokazywanych na ekranie komputera. Grafika interfejsów i elementów gry jest nakładana na obraz z kamerki internetowej użytkownika. Specjalne oprogramowanie analizuje obraz z kamery wiele razy na sekundę i reaguje, gdy gracz dotyka wirtualnego guzika.

Bike Light na Widzisz Więcej
Gra NIGHT RACE MOVE TO PLAY została przygotowana przez firmę Energizer w ramach kampanii Widzisz Więcej. Nawiązuje do rewolucyjnego oświetlenia rowerowego Energizer Bike Light, które w tym roku firma wprowadziła na rynek. Wchodząc na stronę widziszwiecej.pl znajdziemy dokładne informacje dotyczące nowego zestawu lampek rowerowych, w którym zastosowano technologię Road Beam, wykorzystywaną dotychczas w reflektorach samochodowych. Praktyczny system montowania umożliwia szybkie przymocowanie lampek. Po zdjęciu, lampki możemy wykorzystać jako tradycyjną latarkę.

Gra NIGHT RACE MOVE TO PLAY dostępna jest pod adresem www.widziszwiecej.pl
Udział w grze jest całkowicie bezpłatny.

© 2013-2020 by SN2.EU