środa, 25 kwiecień 2012 17:09

Powojenne realia USA w rytmie muzyki lat 40.

Urodzony w Baltimore Barry Levinson to jeden z najbardziej znanych amerykańskich reżyserów. „Avalon” jest filmem, w którym wątki autobiograficzne z życia artysty są najbardziej wyraźne.
Jest rok 1914. W Europie wybucha I wojna światowa. Żyjący w Rosji Żyd Sam Krichinsky postanawia uciec do Baltimore, gdzie już czeka na niego czterech braci. Cała piątka zarabia na życie tworząc zespół muzyczny. Lata 40. to rozkwit telewizji. Pod jej wpływem zmienia się społeczeństwo, styl życia i sposób spędzania czasu. Nie wszyscy są zadowoleni z takich zmian. Również bracia Krichinsky zauważają, że ich dzieci myślą i patrzą na świat zupełnie inaczej.

Poważna problematyka miesza się z elementami komedii, humor balansowany jest często bardziej gorzką tonacją. Jak to zazwyczaj bywa u Levinsona, strona formalna filmu jest bez zarzutu. Znakomite kino, które wiele mówi o Ameryce, jej kulturze, obyczajowości i historii.

Nagroda nowojorskiej krytyki oraz wyróżnienie scenarzystów amerykańskich dla Levinsona.

Premiera dramatu „Avalon” w sobotę 28 kwietnia o godzinie 20:00 na Zone Europa.

Avalon (Avalon)
Dramat, USA, 1990, 123 min.

Reżyseria:     Barry Levinson
Obsada:     Leo Fuchs, Eve Gordon, Lou Jacobi, Armin Mueller-Stahl, Elizabeth Perkins, Joan Plowright, Kevin Pollak, Aidan Quinn, Israel Rubinek, Elijah Wood, Grant Gelt, Mindy Loren Isenstein, Shifra Lerer, Mina Bern, Frania Rubinek
Emisje:     sobota 28.04. godz. 20:00; niedziela 29.04. godz. 14:20
Wyświetlony 630 razy
© 2013-2019 by SN2.EU