piątek, 09 marzec 2012 13:36

Wyścig z czasem o ujęcie przestępcy

Pierwsze 48 godzin to najważniejszy czas w śledztwie. Każdy detektyw powie to samo: jeśli w ciągu 48 godzin brakuje tropu, nie ma podejrzanego ani aresztowanego, szanse na rozwikłanie kryminalnej zagadki drastycznie maleją. Z każdą kolejną godziną podejrzani mają więcej czasu na ucieczkę, świadkowie zapominają  o tym, co widzieli,

a najważniejszy dowód w sprawie może przepaść na dobre.

Serial przedstawia detektywów z całych USA podczas tych pierwszych najważniejszych godzin, gdy toczą nierówną walkę z czasem. Widzowie, zabrani za kulisy prawdziwych śledztw, mają okazję przyjrzeć się z bliska scenom zbrodni, sekcjom zwłok, sądowym procedurom i śledztwom.

W pierwszym odcinku zostają znalezione spalone zwłoki, których nie można zidentyfikować. Jako pierwsi są na miejscu zdarzenia pojawiają się dwaj detektywi zajmujący się zabójstwami – Leon Lubiejewski i Michael Gross..

Brak wskazówek i mała liczba dowodów utrudniają postępy w śledztwie, ale detektywi muszą wykorzystać swoje doświadczenie i wykryć niewykrywalne. Próba zidentyfikowania ofiary i odnalezienia mordercy to wyścig z czasem - zanim zabójca ponownie zaatakuje.

„Pierwsze 48 godzin” (sezon 1 i 2) od 12 marca, w dni powszednie o godz. 21:00 na Zone Reality.
© 2013-2020 by SN2.EU